PagrindinisNaujienos

Naujienos

Nuo „Globalios Lietuvos“ idėjos sklaidos iki informacinio raštingumo

2016 m. gegužės 17 d.
Nuo „Globalios Lietuvos“ idėjos sklaidos iki informacinio raštingumo

Lietuvos kultūros taryba toliau skelbia antrojo 2016 m. finansavimo etapo konkurso rezultatus. Remiantis ekspertų išvadomis ir rekomendacijomis, kultūros ir meno programoms paskirstyta kiek daugiau nei 400 tūkst. eurų.

Iš pilietiniam, tautiniam ir lituanistiniam ugdymui bei atminties įprasminimui skirtos programos finansuoti „Globalios Lietuvos“ idėjos sklaidą ir šalies bei užsienio lietuvių kūrėjų iniciatyvas skatinantys projektai, kuriems skirti 58 tūkst. eurų. Dalinis finansavimas skirtas lietuviško kino festivaliui Berlyne „Litauisches Kino goes Berlin“, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės renginių ciklui, skirtam lietuvių literatūros ir kultūros istoriko, kalbininko Gotfrydo Ostermejerio 300-osioms gimimo metinėms paminėti, Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos kompaktinei plokštelei „Langas į Lietuvą“, lietuviško kino sklaidos Jungtinėje Karalystėje projektui „Baltic View: Atrask naują kiną“ ir aštuoniems kitiems muzikos, literatūros ir tekstilės projektams.

Iš šios programos taip pat finansuotas ir tremties vietų aplankymas ir surastų kapų inventorizavimas Komijos Respublikoje, Tomsko srityje ir Krasnojarsko krašte, tam skiriant 12 tūkst. eurų. Dalinis finansavimas paskirtas ir Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymo projektams. Tremtinių kapų Buriatijoje, Krasnojarsko, Altajaus ir Irkutsko kraštuose sutvarkymui ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusiam projektui „Misija Sibiras“ iš viso skirta 50 tūkst. eurų.

Medijų ir informacinį raštingumą skatinančioje programoje iš dalies finansuoti 23 skirtingi projektai. Visuomenės gebėjimus išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis ir naujomis skaitmeninėmis technologijomis ugdantiems, su viešosios informacinės erdvės pavojais supažindinantiems, kritinį mąstymą skatinantiems projektams paskirstyti beveik 86 tūkst. eurų.

Atminties institucijose saugomų kultūros vertybių restauravimui, konservavimui bei jų tyrimams šiame finansavimo etape paskirta 200 tūkst. eurų. Dalinio finansavimo lėšos skirtos beveik keturioms dešimtims Kauno, Šiaulių, Prienų, Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Raseinių, Biržų, Zarasų, Gargždų, Rumšiškių, Kelmės, Lazdijų, Ignalinos, Rokiškio, Kupiškio, Palangos, Anykščių, Kretingos, Tauragės, Jurbarko, Akmenės, Šilutės, Šakių, Trakų muziejų ir kitų paveldu besirūpinančių institucijų projektams.

Viso šiam finansavimo etapui skirta kiek daugiau nei 5 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Antrojo 2016 m. finansavimo etapo rezultatus Lietuvos kultūros taryba skelbs iki birželio pradžios.

Dėl sutarčių su Lietuvos kultūros taryba pasirašymo konsultuoja kultūros programų kuratoriai. Taip pat galite susipažinti su LKT paruošta atmintine projektų vykdytojams.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos