PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas užsienio menininkų rezidencijoms, cirko menui, kultūros paveldo ir atminties institucijų projektams

2016 m. gegužės 24 d.
Paskirtas finansavimas užsienio menininkų rezidencijoms, cirko menui,

Lietuvos kultūros taryba tęsia 2016 m. antrojo finansavimo etapo konkurso rezultatų skelbimą. Finansavimas paskirtas užsienio menininkų rezidencijoms Lietuvoje, skaitmeninių kultūros objektų sklaidai, kultūros paveldo ir atminties institucijų projektams ir cirko menui.

Lietuvos kultūros tarybos sprendimu dalinis finansavimas skirtas šešiolikai užsienio menininkų rezidencijų projektų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Druskininkuose, Raseiniuose, Nidoje ir Kintuose. Menininkų mobilumą skatinančios programos dėka Lietuvoje apsilankys, kurs ir patirtimi dalinsis vizualiųjų ir scenos menų bei muzikos kūrėjai iš daugiau nei dviejų dešimčių pasaulio šalių. Viso atvykstančiųjų kūrėjų vizitams į Lietuvą skirta beveik 160 tūkst. eurų.

Finansavimas paskirtas ir cirko meno sričiai. Bus dalinai finansuojami trys nauji, jaunųjų menininkų cirko spektakliai ir jų sklaida Kaune ir Vilniuje. Cirko projektams šiame finansavimo etape skirti 24 tūkst. eurų.

Iš dalies finansuoti kultūros paveldo tarptautinio bendradarbiavimo ir mainų projektai, informacijos apie Lietuvos nekilnojamąjį kultūros paveldą sklaida ir nacionalinių kultūros kelių projektai. Iš viso finansuota dešimt skirtingo pobūdžio projektų, kuriems paskirstyti 60 tūkst. eurų.

Skaitmenintų kultūros objektų sklaidai šį kartą skirta 100 tūkst. eurų. Dalinis finansavimas paskirstytas septyniolikai tarptautinį bendradarbiavimą ir kultūrinį turizmą skatinančių, visuomenės kūrybiškumą ugdančių ir jos laisvalaikį turtinančių projektų. Tarp atminties institucijų ir meno informacijos centrų projektų ne tik inovatyvios e-platformos bet ir papildytos realybės priemonėmis kuriami edukacijos projektai, virtualios ekskursijos, turai ir pamokos.

Dalinis finansavimas paskirstytas ir atminties institucijoms skirtos programos veikloms. Šįkart daugiausia finansuoti tradiciniai, tęstiniai ilgalaikio teigiamo poveikio visuomenei siekiantys projektai. Tačiau šia programa skatinamos ir naujų, šiuolaikiškų sprendimų paieškos. Inovatyvių paslaugų muziejuose, bibliotekose ir archyvuose kūrimo, sklaidos ir viešinimo projektams skirta beveik 186 tūkst. eurų. Nuspręsta finansuoti dvidešimt šešis, daugiausia muziejų inicijuotus projektus, pasižyminčius naujų veiklos formų, pritaikytų įvairioms visuomenės grupėms įvairove: interaktyvios parodos, garsinės knygos, mobiliosios aplikacijos ir kiti šiuolaikiškais sprendimais paremti projektai.

Keturiolikai atminties institucijų socialinės integracijos, pilietiškumo ir bendruomenių aktyvinimo projektų paskirstyta 30 tūkst. eurų. Dalinis finansavimas skirtas Anykščių, Ignalinos, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Pagėgių, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Zarasų ir Druskininkų bibliotekų ir muziejų projektams.

Atminties institucijų tarptautinio ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo projektams - tarptautinėms konferencijoms, seminarams susitikimams, diskusijų forumams - skirti 36 tūkst. eurų. Kultūros ir meno sklaidos projektams atminties institucijose skirti 143 tūkst. eurų. Tarp dviejų dešimčių iš dalies finansuotų projektų įvairios parodos, koncertai ir meno kūrybą bei saugomas kultūros vertybes pristatantys leidiniai. Per skirtingas veiklas atminties institucijoms šį kartą iš viso paskirstyti 395 tūkst. eurų.

Viso šiam finansavimo etapui skirta kiek daugiau nei 5 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Antrojo 2016 m. finansavimo etapo rezultatus Lietuvos kultūros taryba skelbs iki birželio pradžios.

Dėl sutarčių su Lietuvos kultūros taryba pasirašymo konsultuoja kultūros programų kuratoriai. Taip pat galite susipažinti su LKT paruošta atmintine projektų vykdytojams.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos