PagrindinisNaujienos

Naujienos

Antrajam finansavimo konkursui pateikta pustrečio tūkstančio paraiškų

2017 m. balandžio 12 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigė registruoti antrajam 2017 m. finansavimo etapui pateiktas paraiškas. Šiame finansavimo konkurse kviesta teikti paraiškas 16 kultūros ir meno sričių ir 19 finansavimo programų. Iš viso užregistruotos 2568 paraiškos (galite parsisiųsti visą pateiktų paraiškų sąrašą .pdf formatu). Kultūros ir meno sritims ir programoms paraiškų pateikta beveik po lygiai. Atmetus 140 administracinio vertinimo nepraėjusių paraiškų, ekspertiniam vertinimui pateiktos 2428 kultūros ir meno iniciatyvos. Jas vertins 79 konkurso būdu atrinkti ir į grupes pagal finansavimo sritis ir programas paskirstytų kultūros ir meno ekspertai. Iš viso šiais metais LKT pateikta 5912 paraiškų

Tradiciškai daugiausia paraiškų pateikta Kultūros edukacijos (325) ir Mėgėjų meno (182) finansavimo programoms. Bendra kultūros ir meno programoms pateiktose paraiškose išreikštas finansavimo poreikis – 12,8 mln. eurų, iš kurių kultūros edukacijai skirtų projektų poreikis sudaro beveik 3 mln. eurų, beveik 1,2 mln. eurų poreikis išreikštas pateiktose meno žmogaus gerovei iniciatyvose, panašus jis ir mėgėjų meno programoje.

Kultūros ir meno srityse, taip pat išlieka nusistovėjusios tendencijos. Daugiausia paraiškų pateikta Etninės kultūros ir tautodailės (225), Muzikos (208) Literatūros (187) ir Tarpsritinių projektų (185) finansavimo sričių konkursams. Mažiausiai paraiškų pateikė Cirko (6), Operos (12) ir Lėlių teatro (12) kūrėjai. Sumažėjo bendra prašomo dalinio finansavimo suma, kuri šiame etape sudaro kiek daugiau nei 15 mln. eurų. Tačiau išlieka ženkli disproporcija tarp kultūros bendruomenės poreikio ir Kultūros rėmimo fondo lėšų, galinčių patenkinti vos penktadalį šio poreikio.

Šiame finansavimo etape kultūros ir meno iniciatyvoms planuojama paskirstyti kiek daugiau nei 5 mln. eurų, sritims ir programoms juos paskirstant daugmaž po lygiai, t. y. maždaug Ipo 2,5 mln. eurų. Kultūros ir meno sričių poreikis sudaro apie 15 mln. eurų. Didžiausią finansavimo poreikis išlieka muzikos (beveik 3 mln. eurų) ir tarpsritinių projektų (2,1 mln. eurų) ir teatro (1,9 mln. eurų) srityse.

Biudžetinių įstaigų poreikis sudaro apie 8,6 mln. eurų, o įvairių sričių nevyriausybinių organizacijų – apie 17,4 mln. eurų. Kalbant apie didžiausią finansavimo poreikį išreiškusias įstaigas, būtų galima išskirti muzikinius teatrus: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro iš Kultūros rėmino fondo prašomos bendros sumos – apie 300 tūkst. eurų. 200 tūkst. eurų viršija Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus, Klaipėdos dramos teatro ir Lietuvos dailės muziejaus pateikti poreikiai. Apie 150 tūkst. eurų poreikį antrajam šių metų pusmečiui išreiškė Lietuvos nacionalinis muziejus, „Republica kaunensis“ ir Artūro Areimos teatras. Bendras šio etapo finansavimo poreikis sudaro kiek daugiau nei 28 mln. eurų.

2017 m. LKT planuoja iš viso paskirstyti apie 17 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Maždaug du trečdaliai šios sumos – kiek daugiau nei 11 mln. eurų – jau buvo paskirstyti pirmajame finansavimo etape. Antrojo finansavimo konkurso rezultatus planuojama paskelbti 2017 m. birželio pradžioje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys, literatūrologė Gintautė Žemaitytė ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos