PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas naujas Lietuvos kultūros tarybos narys

2018 m. birželio 6 d.
Paskirtas naujas Lietuvos kultūros tarybos narysProf. dr. Dainius Vaitiekūnas

Lietuvos Republikos Vyriausybė naujuoju Lietuvos kultūros tarybos nariu paskyrė literatūrologą prof. dr. Dainių Vaitiekūną. Jis pakeis savo noru šių metų kovą iš Tarybos narių pasitraukusį rašytoją, literatūrologą Rimantą Kmitą. 

Galimus kandidatus į Lietuvos kultūros tarybos narius renka kultūros ir meno organizacijų deleguoti rinkėjai. Kultūros ir meno taryba prie Kultūros ministerijos rekomendavo kultūros ministrei teikti Vyriausybei prof. dr. D. Vaitiekūno kandidatūrą.

D. Vaitiekūnas yra Lietuvos edukologijos ir Vilniaus universitetų profesorius, humanitarinių mokslų daktaras. Ilgametis A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro  mokslinis darbuotojas, publikavęs keliasdešimt mokslinių straipsnių ir 3 monografijas. Aktyvus lietuvių šiuolaikinės literatūros kritikas, vertėjas iš prancūzų kalbos. D. Vaitiekūnas yra dirbęs įvairų vadovaujama darbą universitetų padaliniuose, savo patirtį ir žinias perduodantis lietuvių filologijos bakalaurantams, magistrantams ir doktorantams. Turi daug ekspertinio darbo patirties įvairiose Švietimo ir mokslo ministerijos komisijose ir darbo grupėse.

Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimą sudaro 10 narių ir Tarybos pirmininkė. Personalinę susirinkimo sudėtį kultūros ministro teikimu 4 metų kadencijai tvirtina Vyriausybė.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas Dainius Vaitiekūnas ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos