PagrindinisNaujienos

Naujienos

Venecijos meno bienalėje Lietuvą pristatys Dainiaus Liškevičiaus projektas - Muziejus

2014 m. gegužės 5 d.

Lietuvos kultūros tarybai priėmus sprendimą dėl projektų finansavimo Kultūros rėmimo fondo lėšomis, paaiškėjo, kad 2015 m. Venecijos meno bienalėje Lietuvą pristatys Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos komandos pristatytas menininko Dainiaus Liškevičiaus projektas „Muziejus“.

 „Muziejus“ – tai ilgametis tęstinis menininko tyrimas, susidedantis iš meno kūrinių bei idėjų, sovietmečio artefaktų kolekcijos bei šiuolaikinės kultūros. Dainius Liškevičius su subtiliu humoro jausmu interpretuoja neseną kolektyvinę sovietmečio istoriją ir ją  pateikia iš  išgalvoto meno kūrėjo perspektyvos, įterpdamas autobiografinių motyvų.

Menininkas sugeba atverti komplikuotos Lietuvos politinės, socialinės ir kultūrinės istorijos duris, pateikdamas suasmenintą intriguojantį pasakojimą apie revoliucines 1960-1980-ųjų asmenybes: paskutinįjį Lietuvos partizaną Antaną Kraujelį, disidentą Romą Kalantą ir Bronių Maigį, 1985-aisiais metais Sankt Peterburgo muziejuje „Ermitažas“ apniokojusį Rembranto paveikslą „Danaja“ (1636 m.) Projekto kuratorius dr. Vytautas Michelkevičius teigia, kad Venecijoje „Muziejus“ prasmingai įsilies į tarptautinį meno lauką, „muziejinį“ miesto kontekstą ir į jau „muziejiniais“ tapusių Nacionalinių paviljonų kaimynystę: „D. Liškevičiaus projektas -  kosmopolitiškas mažos valstybės meno ir protesto muziejus - per menininko mikroistoriją, pasakodamas makroistoriją, užmegs dialogą su pačios bienalės praeitimi. Be to, „Muziejus“ bus patrauklus platesnei Lietuvos ir užsienio auditorijai, nes jame žaismingai nagrinėjamas patriotiškumas, kultūrinė izoliacija ir Vakarų vertybių paieškos sovietmečio Lietuvoje, įtraukiant į pasakojimą tokius veikėjus kaip Jeanas Paulis Sartre’as ir kitus.“

Artimiausiu metu planuojama surengti spaudos konferenciją ir naujos Dainiaus Liškevičiaus knygos „Muziejus“ pristatymą.

2015 metų gegužės - lapkričio mėnesiais 56-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje laimėjusio projekto pagrindu bus rengiama Lietuvos ekspozicija, kur greta daugiau kaip 80 valstybių nacionalinių paviljonų vyks ir tarptautinė teminė paroda. Šįkart jos kuratoriumi bus žymus meno kritikas Okwui Enwezor (g. 1963 m. Nigerijoje).

Nuo 1895 metų kas dvejus metus rengiama tarptautinė Venecijos bienalė laikoma prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje. Lietuva Venecijos bienalėje dalyvauja nuo 1999 metų, todėl 2015 metais  dalyvaus jau devintą kartą.

Konkurso laimėtoja Vilniaus dailės akademija jau turi sukaupusi patirties, greta edukacinės veiklos kasmet surengia keliasdešimt parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jos padalinys Nidos meno kolonija kasmet dirba su maždaug penkiomis dešimtimis užsienio menininkų, atvykstančių į Koloniją pagal Nidos rezidencijų programą, išsiunčia po keletą Lietuvos menininkų į užsienio rezidencijas ir parodas, dalyvauja stambiuose tarptautiniuose projektuose (ES Kultūros programos, Europos kultūros fondo, kt.).

Išsamiau su LKT konkursų rezultatais galima susipažinti internetinėje svetainėje www.ltkt.lt



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos