PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas kultūros ir meno sritims

2020 m. birželio 22 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą kultūros ir meno sritims. Antrajame  2020 m. finansavimo etape architektūros, dizaino, dailės, fotografijos, tarpdisciplininio meno, muzikos, teatro, šokio, cirko ir literatūros projektams paskirstyta  beveik 3,8 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo ir LR Vyriausybės papildomai skirtų lėšų. Iš viso finansuota 415  kultūros ir meno sričių projektų. Didžiausias finansavimas skirtas teatro, muzikos, dailės ir tarpdisciplininio meno sritims.

Architektūros projektams šiame konkurse paskirta beveik 174 tūkst. Eurų.  16 projektų bus įgyvendinami didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Finansavimas skirtas leidybos projektams, kurie, kaip tikimasi,  praplės teorinį ir kritinį architektūros supratimą, prisidės architektūros istorijos studijų. Finansavimas taip pat skirta eksperimentiniams projektas, kurie, pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, galėtų pradėti plėsti architektūros lauką ar į jį įtraukti naujus kūrėjus ar disciplinas. 

16 dizaino projektų paskirstyta kiek daugiau nei 140 tūkst. eurų. Daugiausia finansuoti leidybos projektai, taip pat parodos,  konferencijos, apdovanojimai, kūrybinės dirbtuvės konceptualaus dizaino projektai.

Kiek daugiau nei 425 tūkst. eurų skirta įvairiems dailės projektams. Iš viso finansavimas paskirta 52 projektams, tarp kurių tradiciškai daugiausia parodos, tarp kurių ir  atskiroms dailės sritims (keramikai, tekstilei, juvelyrikai) skirtos ekspozicijos, jaunų menininkų prisistatymai. Taip pat finansuoti leidiniai, filmų pristatymai, edukacinė veikla.  

42 tarpdisciplininio meno projektams skirta kiek daugiau nei 422 tūkst eurų. Šioje srityje taip pat daugiausia finansuotos parodos ir leidybos projektai. Finansavimas taip pat skirtas kūrybinėms dirbtuvėms, kino seansams, kultūros sklaidos. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, tikimasi, kad finansuoti projektai padės vystytis ne tik šiai meno sričiai, bet ir pritraukdami naujas auditorijas, šiuolaikinės kultūros sričiai apskritai.

Parodas ir leidinius planuoja ir fotografijos atstovai. Šiai sričiai skirta kiek daugiau nei 309 tūkst. eurų, finansuoti 35 projektai. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, fotografijos sritis gana greitai prisitaiko prie ekstremalios situacijos padisktuotų sąlygų, dalį kultūros veiklų perkeliant į virtualią erdvę. Virtualūs projektai (parodos, paskaitos), pasak ekspertų, ilgainiui tampa archyvų dalimi ir yra lengviau prieinamos visuomenei.  

69 finansuotiems muzikos projektams paskirstyta kiek daugiau nei 718 tūkst.  eurų. Finansavimas skirta koncertiniams renginiams, konkursams, sklaidai užsienyje, muzikos įrašų ir knygų leidybai, parodoms, edukaciniams renginiams. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų didžiausią pokytį šioje srityje turėtų sukurti inicijuojami nauji kūriniai bei šiuolaikinės muzikos repertuaro atlikimo ir pristatymo atsinaujinimas.

Kiek daugiau nei  770 tūkst. eurų skirta naujiems teatro spektakliamsįvairių teatrų gastrolėms, dramaturgijos ir kritinių refleksijų projektams, festivaliams, kūrybinėms dirbtuvėms ir leidybos projektams. Iš viso finansavimas skirta 69 įvairių žanrų ir formų teatro projektams. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, teatrai vis dažniau renkasi lietuviškas pjeses ar Lietuvai aktualias, socialines ar net politines temas. Tikimasi, kad įdomių režisūrinių darbų ir diskusijų po spektaklių. 

Kiek daugiau nei 356 tūkst. skirti 29 šokio projektams. Daugiausia finansuotas planuojami naujų šokio spektaklių sukūrimas didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir spektaklių sklaida šalies regionuose bei užsienyje, taip pat finansuotos edukacinės veiklos, festivaliai šokio filmas bei dokumentinė apybraiža. Finansuoti projektai, pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, apima platų  meninių ir kultūrinių veiklų spektrą, o tai turėtų užtikrinti tolygų šios srities vystymąsi, ir plačią šokio renginių pasiūlą visuomenei.

Finansavimas skirtas 6 šiuolaikinio cirko projektams, kurie bus įgyvendinami Vilniuje, Visagine ir Nidoje. Planuojama surengti šiuolaikinio cirko tarptautinę stovyklą, tarptautinį virvės akrobatų susitikimą, garsiosios švedų trupės „Cirkus Cirkör“ stotelė Nidoje ir nauji klounados pasirodymai. Cirko projektams apskirstyti 56 tūkst. eurų. 

Kiek anksčiau Lietuvos kultūros taryba jau paskyrė finansavimą literatūros srities projektams. Primename, kad šioje srityje finansuotas 81 projektas. Grožinės literatūros leidybai, literatūriniams renginiams bei kitoms iniciatyvoms paskirstyta kiek daugiau nei 410 tūkst. eurų. 

Šiuo metu Lietuvos kultūros taryba baigia administracinę paraiškų, pateiktų naujajai programai „Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas“, patikrą ir kitą savaitę planuoja skelbti suregistruotų paraiškų sąrašus bei vertinimo terminus. Šiai programai iš viso skirta 10 mln. eurų, kurie numatyti LR Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane. Taip pat baigiama ir trečiajam individualių stipendijų konkursui pateiktų kultūros ir meno kūrėjų paraiškų administracinė patikra. Daugiau informacijos apie šį konkursą taip pat planuojama paskelbti kitą savaitę. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos