PagrindinisNaujienos

Naujienos

Toliau skelbiami 2023 m. projektų finansavimo rezultatai

2022 m. gruodžio 7 d.
Toliau skelbiami 2023 m. projektų finansavimo rezultataiŽilvino Landzbergo instaliacija „R“ 57-ojoje Venecijos bienalėje. Andrej Vasilenko nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba skelbia tolesnius 2023 m. kultūros ir meno projektų finansavimo rezultatus. Dalinis finansavimas paskirtas 136 kultūros programų projektams. Paskirstyta daugiau kaip 1 mln. 800 tūkst. eurų.

Programos „Atminties institucijos: Tarptautinis ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas“ projektams paskirstyta daugiau kaip 133 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 13 iniciatyvų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, projektais bus orientuojamasi į socialiai pažeidžiamas grupes, siekiama užmegzti naujų tarpinstitucinių ir tarptautinių ryšių, bus papildomos esamos atminties institucijų kolekcijos ir fondai, tokiu būdu stengiantis suteikti naujų ir platesnių galimybių jiems tyrinėti ir pažinti.

Programos „Atminties institucijos: Kultūros vertybių restauravimas ir tyrimai“ projektams paskirstyta 200 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 31 iniciatyvai. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai, kurių metu bus konservuotos ir restauruotos kultūros vertybės (popieriaus ir tekstilės gaminiai, archeologiniai radiniai, bažnytinio paveldo objektų, marmurinės skulptūros). Jas restauravus ir (ar) suskaitmeninus visuomenė galėtų plačiau susipažinti su kultūros paveldu.

Programos „Atminties institucijos: Kultūros ir meno sklaida“ projektams paskirstyta 315 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 19 iniciatyvų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuoti projektai, kurių metu rengiamos parodos, gausios eksponatų įvairove: bus galima išvysti apdorotą gintarą, istorinius artefaktus, senąją dailę, kino, fotografijos kūrinius, taip pat šiuolaikinį XX a. meną. Tikimasi, kad 2023 m. žiūrovai sulauks kokybiškų kultūros sklaidos produktų, nes visas parodas lydės edukacijos, diskusijos, ekskursijos ir kt. renginiai. Taip pat bus finansuojami gana specializuoti leidiniai, tarp jų Vilniaus miesto muziejaus parodos „Vilniaus suvenyrai“ katalogas ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus leidinys „Pranciškaus Smuglevičiaus kūrinių restauravimas ir tyrimai“, kurie tikimasi sulauks skaitytojų dėmesio.

Programos „Atminties institucijos: Inovatyvių paslaugų kūrimas“ projektams paskirstyta daugiau kaip 448 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 25 iniciatyvoms. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai, kurie prisidės prie atminties institucijų įvaizdžio kitimo. Jų vykdymo metu bus pasitelkiami interaktyvūs sprendimai ekspozicijoms atnaujinti, virtualios realybės eksponatams, pabėgimo kambariams, taikomosioms programėlėms, tinklalaidėms sukurti. Tikimasi, kad tokiu būdu atminties institucijos lengviau sudomins bei pritrauks naujų lankytojų. Taip pat bus finansuojamas atminties institucijos projektas, pabrėžiantis tvarumo ir dalijimosi idėjas, kuris viliamasi paskatins ir kitas atminties institucijas žengti šiuo keliu.

Programoje „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos: Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ finansuota 1 iniciatyva, skiriant daugiau kaip 17 tūkst. eurų. Likusi programos kvota bus skirstoma pakartotiniame konkurse 2023 m. vasario–kovo mėn. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, šiame etape finansuotas projektas įtrauks skirtingas vietos bendruomenes ir socialinius partnerius, puoselės regiono savitumą ir kultūros tradicijas, įgyvendins naujus kūrybinius sumanymus, pasitelkdamas žanrų įvairovę.

Programos „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos: kūrybinės bendruomenių iniciatyvos“ projektams paskirstyta daugiau kaip 259 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 25 iniciatyvoms. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami projektai aprėpsiantys visą Lietuvos teritoriją ir sieksiantys balanso tarp potencialaus projektų kiekybinio masto bei specifinių, labiausiai pažeidžiamų bendruomenių įgalinimo.

Programos „Etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas“ projektams paskirstyta daugiau kaip 226 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 21 iniciatyvai. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, bus finansuojami dalyvius pritraukiantys, originalūs ir inovatyvūs projektai – tarp jų išsiskiria muzikos festivaliai, vaikų etninės stovyklos, kuriose muzika sudaro svarbią dalį. Taip pat bus finansuotos su daile ir amatais, materialine kultūra ir gyvenimo būdu, sakytiniu folkloru ir šokiais susijusios kūrėjų iniciatyvos. Tikimasi, kad šie projektai atlieps šiandienos kultūroje atpažįstamus poreikius ir formuos naują materialinės ir nematerialinės kultūros santykį.

Programoje „Nacionalinis paviljonas Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje“ finansuotas Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus „Pakui Hardware ir M. T. Rožanskaitės“ projektas, skiriant 200 tūkst. eurų. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, ši daugiasluokniška ir architektūriška instaliacija ne tik leistų plačiajai meno bendruomenei geriau ir atidžiau patyrinėti jau žinomo „Pakui Hardware“ dueto kūrybinius klodus, bet ir siūlytų absoliučiai naują tarptautinę pažintį su Lietuvos modernizmo atstovės – Marijos Teresės Rožanskaitės – kūryba.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos