Kultūros tyrimai 
Skaitykite mokslinius ir meninius tyrimus Lietuvos kultūros tema. Juose analizuojama dabartinė Lietuvos kultūros situacija, meno kūrėjų, vartotojų ir institucijų būklė, prognozuojamos kultūros kaitos perspektyvos. Taip pat išskirtinis dėmesys skiriamas nubrėžti ir įvertinti meno kūrybos ir verslo, politikos mokslo, švietimo, socialinės integracijos ir kitų gretimų sektorių sąveikas, pasiūlyti ateities kultūros modelius ir plėtros galimybes. Tyrimų turinys priklauso darbų autoriams ir užsakovams.
Lietuvos gyventojų nelegalaus turinio vartojimo lygio nustatymo tyrimas 2024
2024 m. spalio 10 d.
Autorių teisės
Tyrimo tikslas: periodiškai stebėti Lietuvos gyventojų nelegalaus turinio (filmų, serialų, vaizdo įrašų, televizijos laidų, sporto transliacijų, muzikos kūrinių, knygų (el. knygų, audioknygų), žurnalų, natų, vaizdo žaidimų, mokomojo turinio ir programinės įrangos) vartojimą, išsiaiškinti visuomenės požiūrį į nelegalaus turinio vartojimą, stebėti visuomenės nelegalaus turinio vartojimo įpročių ir nuostatų kaitą.
Skaityti daugiau
Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis 2023
2024 m. vasario 28 d.
Kultūros politikaDalyvavimas kultūroje
Lietuvos kultūros taryba, įgyvendindama Lietuvos Respublikos Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 3 str. 3 p. įtvirtintą Tarybos veiklos tikslą analizuoti kultūros ir meno procesus, darančius įtaką kultūros politikai, Kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos 2022–2024 metų tyrimų planą, patvirtintą LR kultūros ministro 2021 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. ĮV-1236 „Dėl Kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos 2022–2024 metų tyrimų plano patvirtinimo“ ir siekdama gerinti įrodymais grįstą projektų finansavimą kultūros sektoriuje, užsakė „Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis“ tyrimą.
Skaityti daugiau
Muziejai žmogaus gerovei
2023 m. rugsėjo 28 d.
Kultūros politika
Kultūros ministerijos užsakymu 2022-2023 m. atliktas tyrimas „Muziejai žmogaus gerovei“ buvo inicijuotas siekiant įvertinti, kaip Lietuvos muziejai ir jų vykdoma veikla prisideda prie visuomenės psichosocialinės ir dvasinės gerovės kūrimo, į ją žvelgiant per kultūros prieinamumo visiems prizmę bei parengti rekomendacijas Lietuvos muziejų prieinamumo žmonėms su negalia didinimui.
Skaityti daugiau
1/10