PagrindinisApie musTarybos nariaiDainius Babilas

Tarybos nariai

Dainius Babilas

tautinių mažumų (bendrijų) atstovas

Kultūros, švietimo ir jaunimo srities projektų organizatorius Dainius Babilas 2001 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo istorijos bakalauro, 2003 m. – istorijos magistro laipsnį. Nuo 2019 m. studijuoja Jungtinių Tautų mokymų ir tyrimų instituto Ženevoje tarptautinės konfliktologijos magistrantūroje.

2003–2013 m. D. Babilas dirbo mokytoju Kauno jėzuitų gimnazijoje, 2004–2020 m. – Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktoriumi. Per daugiau nei 16 metų organizavo ir koordinavo daugiau kaip 90 kultūros, švietimo ir jaunimo srities projektų, aktyviai dalyvavo organizuojant daugiau nei 1 200 kultūros ir švietimo renginių tarpkultūrinės visuomenės formavimo ir tautinių bendrijų integracijos srityje. 2006–2012 m. organizavo tuo metu didžiausią tautinių mažumų kultūros renginį šalies mastu – Lietuvos tautų festivalį „Kultūrų tiltai“. Nuo 2007 m. aktyviai dalyvavo daugiau nei 30 tarptautinių projektų pagal ES programas „Youth in Action“ ir „Erasmus+“. Didesnė jų dalis buvo skirta kultūrinei edukacijai ir tarptautiniams tarpdisciplininiams jaunų menininkų performansams kurti Kelne, Florencijoje, Kaune ir kituose Europos miestuose. 2014–2017 m. dirbo ES programos „Erasmus+“ ekspertu.

Dainius Babilas rašo straipsnius ir dalyvauja konferencijose tautinių mažumų ir tarpkultūrinės visuomenės temomis. Nuo 2016 m. yra tarptautinės kultūros įstaigų ir organizacijų asociacijos „Roots & Routes International“ tarybos narys, atsakingas už asociacijos finansus. Nuo 2020 m. yra tarptautinės asociacijos „Culture Action Europe“ narys. Nuo 2021 m. dirba tarptautinės jaunimo neformaliojo ugdymo programos „The Duke of Edinburgh’s International Award“ koordinatoriumi Lietuvoje.

2009 m. D. Babilas apdovanotas Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie LR Vyriausybės garbės sidabro ženklu „Už nuopelnus“, 2016 m. – Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už kultūrų dialogo ir bendruomeniškumo skatinimą. 2014 m. įteikta Kauno miesto mero padėka, 2016 m. – LR kultūros ministro pirmininko padėka už nuoširdų ir kūrybingą darbą puoselėjant visų Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų tapatumą ir jų kultūrą.

Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos