PagrindinisApie musTarybos nariaiJūratė Katinaitė

Tarybos nariai

Jūratė Katinaitė

muzikologė

Muzikologė Jūratė Katinaitė 1992 m. baigė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniosios muzikos mokyklos Muzikos teorijos ir kompozicijos skyrių. Tais pačiais metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA), kur studijavo muzikologiją: 1996 m. įgijo bakalauro, 1998 m. – magistro laipsnį. Nuo 2018 m. studijuoja LMTA menotyros doktorantūroje.

1994–2020 m. J. Katinaitė dirbo LRT radijo muzikos redakcijoje, „LRT Klasikos“ ir „LRT Radijo“ eteryje rengė ir vedė laidas „Šio amžiaus muzika“, „Muzikos muziejus“, „Muzikinis pastišas“, „Muzikinis vidudienis“, „Muzikos valanda“, „Pakeliui su klasika“, „Operos vakaras“. Nuo 2020 m. kaip laisvai samdoma autorė „LRT Klasikos“ programoje veda laidą „Operos vakaras“, o „LRT Plius“ kanale – laidą „Žiemojimas su opera“.

Nuo 2017 m. J. Katinaitė yra LR Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Nuo 2017 m. – Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narė. Nuo 2018 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno kolegijos narė.

J. Katinaitė rašo straipsnius ir recenzijas kultūrinėje spaudoje operos, šiuolaikinės muzikos, kultūros politikos temomis, publikuoja pokalbius su muzikais, dalyvauja tarptautinėse konferencijose. 2018 m. pasirodė J. Katinaitės sudaryta knyga „Karalių kuria aplinka: operos solistas Vaclovas Daunoras“. 

2006 m. J. Katinaitė pelnė LR kultūros ministerijos premiją už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis. 2009 m. muzikologė apdovanota UNESCO Picasso ir Miro medaliu už nacionalinės muzikos sklaidą, 2018 m. – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“, 2019 m. – Onos Narbutienės premija už knygą „Karalių kuria aplinka: operos solistas Vaclovas Daunoras“ (2018), 2021 m. – LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos