AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baigtos registruoti paraiškos Valstybinės reikšmės renginių finansavimo konkursui

2017 m. sausio 17 d.

Lietuvos kultūros taryba baigė registruoti Valstybinės reikšmės renginių ar programų Lietuvoje ir užsienyje finansavimo programos konkursui pateiktas paraiškas. Iš viso buvo pateiktos 58 paraiškos. Administracinės patikros metu 6 iš jų buvo pripažintos nevertinamomis, o 1 – atsiėmė pareiškėjas, tad ekspertiniam vertinimui perduota 51 paraiška. Siūlome susipažinti su visu pateiktų paraiškų sąrašu .pdf formatu.

Valstybinės reikšmės renginių ar programų Lietuvoje ir užsienyje finansavimo programai skirtomis lėšomis finansuojami valstybinės reikšmės renginiai skirti iškilių asmenybių, kultūrai ir istorijai svarbių datų paminėjimui Lietuvoje ir užsienyje. Šiemet paraiškas buvo kviečiama teikti 2017 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui (vasario 16 d.) ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui (kovo 11 d.). Rekomenduojamos šių metų renginių įgyvendinimo kultūros ir meno sritys buvo: muzika, literatūra, vizualieji ir scenos menai. Daugiausia paraiškų pateikta tarpdisciplininio meno (20), muzikos (17) ir literatūros (7) projektams įgyvendinti.

Vertindami pateiktas iniciatyvas, ekspertai vadovausis projekto meninės ir kultūrinės vertės, tautinių mažumų įtraukimo į pilietiškumo ugdymą kriterijais. Be to, bus vertinama projekto sąmatos tikslingumas ir pagrįstumas, projekto vadovo patirtis, kvalifikacija ir kiti žmogiškieji ištekliai, projekto rėmėjų įsipareigojimai ir projektu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas tarp skirtingų sektorių ir institucijų. Šiai programai planuojama paskirstyti 150 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Valstybinės reikšmės renginių ar programų Lietuvoje ir užsienyje finansavimo programos konkurso rezultatus planuojama paskelbti iki šių metų vasario mėnesio pradžios.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos