AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Lietuvos kultūros taryba kviečia į forumą

2017 m. balandžio 14 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) kultūros ir meno kūrėjus bei organizacijų atstovus kviečia į jau tradiciniu tapusį forumą, kuris šiemet vyks balandžio 21 d. 10 val. technologijų ir meno centre „Vilnius Tech Parkas“. Vietų skaičius ribotas, o išankstinė registracija jau baigta, tačiau planuojama tiesioginė transliacija Lietuvos kultūros tarybos paskyroje, socialiniame tinkle „Facebook“. 

Nuo 2015 m. LKT kasmet kviečia kultūros bendruomenės atstovus aptarti aktualias problemas ir finansavimo tendencijas. Pirmuosiuose forumuose buvo koncentruojamasi ties LKT veiklos principais, identifikuoti ir aptarti daugiausia klausimų kėlę veiklos aspektai, atvirai diskutuota kultūros politikos prioritetų klausimais. Šių metų forumas skirtas reziumuoti vasaros pradžioje pasibaigsiančią, pirmąją LKT kadenciją ir per ją įgyvendintą kultūros finansavimo reformą, aptarti esminius pokyčius, įvardyti pagrindinius iššūkius ir nubrėžti ateities perspektyvas.

Kaip jau tapo įprasta, forume pasisakys Lietuvos kultūros tarybos nariai, dalyvauti kviečiami nacionalinių ir valstybinių institucijų atstovai, nevyriausybinių kultūros ir meno įstaigų vadovai, įvairių organizacijų atstovai, kultūros ir meno kūrėjai. Šių metų forume sveikinimo žodį tars kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, o antrojoje LKT forumo dalyje vyksiančioje diskusijoje „Pirmoji Lietuvos kultūros tarybos kadencija: patirtis ir perspektyvos“ dalyvaus ne tik LKT nariai, bet ir kultūros viceministrai Gintautė Žemaitytė ir Audronis Imbrasas, diskusiją moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Lietuvos kultūros taryba buvo įkurta 2013 m. siekiant demokratizuoti kultūros finansavimo procesą. LKT, kuri šiemet disponuoja maždaug 17 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų, sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.

 

Lietuvos kultūros tarybos forumas

2017 m. balandžio 21 d. 10 val.

Vilnius Tech Park (Antakalnio g. 17, 10312 Vilnius)

PROGRAMA

 < Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos