AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas kino sklaidos projektams

2017 m. gegužės 30 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė dalinį finansavimą Kino sklaidos projektams. Antrajam šių metų finansavimo konkursui buvo pateiktos 32 kino sklaidos iniciatyvos iš kurių finansuota 20. Finansuotiems projektams paskirstyta 90 tūkst. eurų.

Tarp finansuotų kino sklaidos projektų daugiausia specialių kino programų ir festivalių. Šiame etape finansuoti 8 tarptautiniai ir nacionaliniai festivaliai, finansavimas paskirtas ir 7 kino programos, taip pat edukaciniams projektams, kūrybinėms dirbtuvėms ir filmų projektų pristatymo forumui. Nors dauguma projektų yra organizuojami didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau projektų veiklos įgyvendinamos regionuose, tai ypač būdingai vaikams ir jaunimui skirtiems edukaciniams projektams.

Šiame finansavimo etape kultūros ir meno iniciatyvoms planuojama paskirstyti kiek daugiau nei 5 mln. eurų, sritims ir programoms juos paskirstant daugmaž po lygiai, t. y. maždaug po 2,5 mln. eurų. Iš viso 2017 m. LKT planuoja paskirstyti apie 17 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Maždaug du trečdaliai šios sumos – kiek daugiau nei 11 mln. eurų – jau buvo paskirstyti pirmajame finansavimo etape. Visus antrojo finansavimo konkurso rezultatus planuojama paskelbti iki birželio pradžios.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos