AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baigtos registruoti paraiškos atstovauti Lietuvai Venecijos architektūros bienalėje

2017 m. gegužės 31 d.

Lietuvos kultūros taryba baigė registruoti paraiškas atstovauti Lietuvai 16-oje Venecijos architektūros bienalėje (susipažinkite su visu sąrašu). Teikti paraiškas pasirengimui įgyvendinti Lietuvos nacionalinį paviljoną 2017 m. ir įgyvendinti projektą 2018 m. galėjo ne mažesnę nei penkerių metų architektūros ar šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir užsienio valstybėse turinčios organizacijos. Ekspertiniam vertinimui perduotos trijų organizacijų paraiškos.

Konkurse dalyvauja Lietuvos architektų sąjunga, Vilniaus dailės akademija ir Architektūros fondas. Daliniam Lietuvos nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje finansavimui iš viso planuojama skirti iki 174 tūkst. eurų (per 2017 ir 2018 metus).

2018 m. vyksiančios 16-oje Venecijos architektūros bienalės kuratorėmis šių metų pradžioje buvo paskirtos airių architektės Yvonne Farrell ir Shelley McNamara. Kaip duetas išgarsėjusios Y. Farrell ir S. McNamara gyvena ir dirba Dubline, kur 1977 m. drauge įkūrė „Grafton Architects“. Ši įmonė pirmą kartą Venecijos architektūros bienalėje buvo pristatyta 2002 metais, 2012 m. laimėjo Sidabrinį liūtą, o praėjusiais metais pristatė projektą pavadinimu „Kultūros fizika“.

„Alejandro Aravena kuruota paroda siūlė lankytojams kritišką pasaulinės architektūros raidos apžvalgą ir pabrėžė kaip svarbu, kad kvalifikuotus individų ir bendruomenių poreikiai sulauktų adekvačiai efektyvaus atsako, taip įrodant architektūra yra vienas iš pilietinės visuomenės įrankių tvarkant erdvę, kurioje gyvena ir dirba.

Yvonne Farrell ir Shelley McNamara tęs šią liniją ir palies tą pačią temą, tik iš kito požiūrio taško. Jos nagrinės viešų ir privačių erdvių kokybę, o urbanistinę erdvę, teritoriją ir kraštovaizdį kaip pagrinius architektūros tikslus. Architektės, kurių darbai pagarsėję rafinuotumu, yra žinomos ir dėl savo aktyvios pedagoginės veiklos ir gebėjimų įtraukti ir stebinti naujas kartas“ – pristatydamas po metų vyksiančio bienalės kuratores kalbėjo Venecijos bienalės prezidentas Paolo Baratta.

16-oje Venecijos architektūros bienalė duris atvers 2018 m. gegužės 26 d. ir lankytojų lauks iki lapkričio 25 dienos.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos