AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baigta registracija į dirbtuves „Mėlynas tušas“

2017 m. rugsėjo 1 d.

Rugsėjo viduryje Lietuvos kultūros tarybos pirmą kartą organizuojamos paraiškų rengiamo dirbtuvės „Mėlynas tušas“ sulaukė itin didelio kultūros ir meno projektų rengėjų susidomėjimo – paraiškas dalyvauti dirbtuvėse pateikė daugiau nei du šimtai kultūros įstaigų atstovų.

Daugiausia norą dalyvauti dirbtuvėse išreiškusių pareiškėjų atstovauja viešąsias (85 paraiškos) ir biudžetines (74 paraiškos) įstaigas. LKT džiaugiasi, kad norą dalyvauti paraiškų rengimo dirbtuvėse išreiškė keturių dešimčių miestų ir miestelių kultūros projektų rengėjai, tačiau kaip jau tapo įprasta, aktyviausi buvo didžiųjų miestų atstovai: 81 paraišką pateikė vilniečiai, 25 – klaipėdiečiai, 21 kauniečiai, 11 šiauliečiai. Po šešias paraiškas sulaukta iš Neringos, Panevėžio ir Kupiškio, penkių – iš Rokiškio kultūros įstaigų atstovų. Aktyviausiai paraiškas teikė kultūros centrų, bibliotekų ir teatrų atstovai.

Paraiškas interneto svetainėje www.melynastusas.lt užpildę kandidatai privalėjo atitikti nurodytus bendruosius reikalavimus ir, atsižvelgiant į ribotą dalyvių skaičių bei didelį paraiškų kiekį, dalyviai bus atrenkami vadovaujantis kultūros ir meno sričių bei teritorijų atstovavimo įvairovės principu. Dalyvauti dirbtuvėse atrinkti kultūros ir meno projektų rengėjai bus informuoti asmeniškai rugsėjo 1 dieną.

Paraiškų rengimo dirbtuvės „Mėlynas tušas“ vyks rugsėjo 15–17 d. Kultūros fabrike, Klaipėdoje. Dirbtuvės rengiamos siekiant atsižvelgiant į kultūros ir meno projektų vykdytojų pageidavimus ir siekiant artimesnio dialogo su kultūros bendruomene. Dirbtuvių metu bus aptartos paraiškų rengėjų dažniausiai daromos klaidos, rengiamos diskusijos ir paskaitos kultūros bendruomenei aktualiomis temomis. LKT tikisi, kad pirmosios „Mėlyno tušo“ dirbtuvės taps atspirties tašku tęstinei kompetencijų ugdymo veiklai, siekiant kelti pateikiamų paraiškų kokybę ir skatinant kultūros projektų įvairovę.

LKT pabrėžia, kad dalyvavimas dirbtuvėse nesuteikia dalyvių paraiškoms jokio prioriteto ir negarantuoja jų projektų finansavimo. „Mėlyno tušo“ metu parengtos paraiškos bus vertinamos nustatyta bendra tvarka. Pasibaigus dirbtuvėms informacinę „Mėlyno tušo“ medžiagą, bus galima rasti LKT interneto svetainėje www.ltkt.lt.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos