AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Finansuoti kultūros ir kūrybinių industrijų startuoliai ir tinklaveika

2021 m. vasario 18 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą Kultūros ir kūrybinių industrijų projektams. Iš viso finansuoti 25 projektai, jų įgyvendinimui paskirstyta 300 tūkst. eurų. 

Remiantis ekspertų rekomendacijomis, 100 tūkst. eurų finansavimas paskirtas 9 programos „Kultūros ir kūrybinės industrijos“ veiklos „Kultūros startuoliai projektams. Finansavimas skirtas tokioms inovativioms iniciatyvoms kaip kultūros sričiai skirto paralelinio roboto ar preciziškų mikro filmavimų technologijos vystymas, inovatyvių elektrinių muzikos instrumentų ir vaizdo žaidimų tarptautinė sklaida. Taip pat finansavimas skirtas prototipų vystymui, elektroninių platformų sukūrimui. Pasak ekspertų, didžioji dalis finansuotų projektų ne tik gali būti monetizuoti, bet ir prisidės prie teigiamo tarptautinio Lietuvos įvaizdžio formavimo ir žinomumo. 

Programos „Kultūros ir kūrybinės industrijos“ veiklos Tinklaveika“ projektams paskirstyta 200 tūkst. eurų, finansavimas skirtas 16 iniciatyvų. Dauguma finansuotų projektų –tęstiniai ir jau spėję įsitvirtinti tinklaveikos renginiai tokie kaip XII tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point – Vilnius“, „What's Next in Music?“ ar „Kultūros forumas 2021“. Tačiau finansavimas skirtas ne tik jau pripažintoms, bet ir naujoms iniciatyvoms. Finansavimas skirtas kino, šokio, teatro, dizaino, muzikos, šiuolaikinio meno, animacijos ir vaizdo žaidimų, bei kitų kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių tinklaveikos projektams: konferencijoms, mugėms, dalyvavimui konkursuose ir ekspertų vizitams.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  administracijos direktorius, laikinai atliekantis Tarybos pirmininko funkcijas Mindaugas Bundza, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos