AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kūrybinėms bendruomenių iniciatyvoms – 250 tūkst. eurų

2021 m. vasario 26 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą programos „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos“ projektams: 30 iniciatyvų paskirstyta 250 tūkst. eurų. 

Programa „Kūrybinės bendruomenių iniciatyvos“ skatinamas bendruomenių dalyvavimas kūrybinėse veiklose ir siekiama sudaryti sąlygas gyventojų meninei saviraiškai bei kūrybingumui. Iš viso Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose įsikūrusioms kultūros ir meno organizacijos skirtos programos konkursui buvo pateiktos 119 paraiškos. Atsižvelgdama į tebesitęsiančios pandemijos poveikį visuomenei ir kultūros bendruomenei bei siekdama efektyvesnio kūrybinių bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimo, Lietuvos kultūros taryba nusprendė atsisakyti antrojo finansavimo konkurso ir kultūros ir meno organizacijoms paskirstė visas šiai programai 2021 m. numatytas lėšas. 

Paraiškas vertinę Lietuvos kultūros tarybos ekspertai pastebi, kad didžiųjų miestų bibliotekos vis daugiau renginių ir paslaugų skiria žmonėms su negalia, šeimoms ir atskirtį patiriančioms moterims. Vis daugiau dėmesio negalios temai skiria ir profesionalūs meno kūrėjai, bendrai, lygiavertei kūrybinei partnerystei vis dažniau kviesdami žmonėms su negalia. Ekspertai pastebi, kad vis dažniau bendruomenę buriančius, kūrybiškumą skatinančius ir kultūros sklaidos projektus rengia ir teikia Vilniaus ir Kauno miestų mikrorajonų bendruomenės. Dauguma bendruomenėms skirtų projektų jungia ne vieną meno rūšį ir žanrą. Ypač populiarios kūrybinės dirbtuvės ir edukaciniai renginiai, kuriose auditorija įtraukiama į teatro, šokio, dailės, tradicinių amatų, kūrybiškumo skatinimo veiklas. 

Tikimasi, kad finansuoti projektai įtrauks ir suaktyvins ir kūrybines, ir vietos bendruomenes, ugdys dalyvių kūrybiškumą, meno ir bendrąsias kompetencijas, prisidės prie emocinės gerovės kūrimo. Ekspertų teigimu, sėkmingas finansuotų kūrybinių bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimas prisidės prie atskirtį patiriančių grupių integracijos į visuomenę, sudarys sąlygas glaudesniam formalių ir neformalių institucijų bendradarbiavimui, paskatins naujas menininkų iniciatyvas.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  administracijos direktorius, laikinai atliekantis Tarybos pirmininko funkcijas Mindaugas Bundza, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos