AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pradedami skelbti meno sričių finansavimo rezultatai

2021 m. kovo 16 d.

Lietuvos kultūros taryba pradeda skelbti meno sričių finansavimo rezultatus. Architektūrosdizainošokio ir cirko sritims paskirstyta 769 tūkst. eurų. Visus pirmojo 2021 m. projektų finansavimo etapo rezultatus planuojama paskelbti iki kovo pabaigos. 

Dviem dešimtims architektūros projektų paskirstyta daugiau nei 234 tūkst. eurų. Didžioji dalis finansuotų projektų yra skirti leidybai, televizijai ar pritaikyti pristatymui internete. Finansuotų projektų įvairovė apima iniciatyvas nuo skirtų plačiajai visuomenei iki leidinių profesionalams, nuo tęstinių, labiau tradicinio formato projektų iki eksperimentinių idėjų. Tikimasi, kad finansuoti projektai padidins informacijos apie architektūrą prieinamumą ir sklaidą, plės šia sritimi besidominčią auditoriją. 

Dizaino srities projektams, tarp kurių daugiausia konkursų, parodų, tyrimų ir leidybos iniciatyvų, paskirstyta 128 tūkst. eurų. Finansavimas paskirtas 11 baldų, pakuotės, grafikos, mados dizaino, juvelyrikos ir keramikos projektų. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, finansuoti projektai supažindins visuomenę su įvairiais dizaino aspektais – ir istoriniais, ir šiuolaikiniais, populiarins dizainerio profesiją. 

cirko srities projektams paskirstyti 92 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas įvairių cirko disciplinų spektaklių sukūrimui, edukaciniams projektams, festivaliams. Tikimasi, kad finansuotos veiklos padės ugdyti profesionalią šiuolaikinio cirko edukaciją, ugdys visuomenės sąmoningumą, o esant palankioms sąlygoms – ir bendruomenišumą. 

Šokio srities projektams paskirstyta 314 tūkst. eurų. Tarp 19 finansuotų projektų – nauji šokio spektakliai, jau sukurtų spektaklių skaida ir kritinės refleksijos. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, finansuoti projektai turėtų užtikrinti visapusišką ir tvarų lauko vystymąsi. 

Pirmajame 2021 m. finansavimo etape kultūros ir meno projektams iš viso jau paskirstyta daugiau nei 7 mln. eurų. Finansavimas taip pat jau paskirtas strateginėms kultūros ir meno organizacijoms bei renginiams, meno kūrėjų organizacijoms, valstybinės reikšmės ir tęstiniams mėgėjų meno renginiams, kūrybinėms bendruomenių iniciatyvoms, Lietuvos mažosioms kultūros sostinėms ir tarptautiniams muzikos atlikimo meno konkursams, humanitarinės literatūros leidybai, kultūros ir kūrybinių industrijų projektams ir Lietuvos kultūros ir meno organizacijų dalyvavimui Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa 2014–2020“, paprogramėse „Kultūra“ ir „Media“. 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro administracijos direktorius, laikinai atliekantis Tarybos pirmininko funkcijas Mindaugas Bundza, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos