AAA
PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kultūros programoms paskirti dar beveik 2 mln. eurų

2021 m. kovo 17 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą kultūros ir meno programoms ir jų veikloms: „Etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas“, „Kultūros paveldas“, „Kultūros paveldo sugrąžinimas“, Globalios Lietuvos“ idėjos sklaida“, „Kultūros ir meno sklaida“, „Inovatyvių paslaugų kūrimas“, „Vaikų ir jaunimo kultūra“. Kultūros ir meno organizacijų projektams iš viso paskirstyta daugiau nei 1,72 ml. eurų. 

Atminties institucijų (archyvų, bibliotekų ir muziejų) veikloms paskirstyta beveik 843 tūkst. eurų. Kultūros ir meno sklaidos projektams paskirstyta daugiau nei 420 tūkst. eurų. Finansuotos įvairios parodos, filmai, leidiniai. Inovatyvių paslaugų kūrimui paskirta daugiau nei 423 tūkst. eurų. Daugiausia finansuotos inovatyvios paslaugos, kurios praplečia muziejų ir bibliotekų paslaugų lauką: numatomos naujos ekspozicijos su išplėstomis inovatyviomis galimybėmis, žaidybinės pažintinės edukacinės programos vaikams ir paaugliams. Finansuotos iniciatyvos taip pat išplės žmonių su negalia galimybes naudotis bibliotekų ir muziejų paslaugomis.

„Globalios Lietuvos“ idėjos sklaidos projektai šiais metais bus įgyvendinami Airijoje, Austrijoje, Argentinoje, Danijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lenkijoje, Liuksemburge, Norvegijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Sakartvele, Vokietijoje. Iš viso finansavimas skirtas 18 iniciatyvų, joms paskirstyta 150 tūkst. eurų. 

Etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo projektams paskirstyta 250 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas festivaliams, edukaciniams projektams, leidiniams, parodoms, koncertams, stovykloms ir kitoms etninės kultūros ir nematerialaus paveldo sričiai svarbioms veikloms. Iš viso finansuota 31 iniciatyva. Lietuvos Kultūros tarybos ekspertų teigimu, finansuoti projektai prisidės prie Lietuvos etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimo.

Dviem dešimtims kultūros paveldo projektų paskirstyta daugiau nei 158 tūkst. eurų. Didžioji dauguma projektų – skirti populiarių žinių apie paveldą sklaidai, renginiams, meninei kūrybai, turizmo ir muziejų infrastruktūrai. Kultūros paveldo atstovų pateiktas paraiškas vertinę ekspertai šiame konkurse pasigedo materialiojo kultūros paveldo išsaugojimo ir ištyrimo projektų.

Kultūros paveldo sugrąžinimui skirta daugiau nei 76 tūkst. eurų. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, 9 finansuoti projektai labiausiai skatina atminties apie lietuvių bendruomenes aplinkiniuose kraštuose gaivinimą, edukaciją, istorinę savimonę.

Programos „Ugdymas kultūra“ veiklai „Vaikų ir jaunimo kultūra“ paskirta 250 tūkst. eurų. 38 finansuotų projektų įvairovė apima nuo knygų leidybos, virtualių rašymo kursų iki parodų rengimo ir kūrybinių dirbtuvių. Dauguma finansuotų iniciatyvų skirtos konkrečioms tikslinėms grupėms, tikimasi, kad edukacinės veiklos paskatins jaunąją kartą domėtis kultūra, įsitraukti į ją.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro administracijos direktorius, laikinai atliekantis Tarybos pirmininko funkcijas Mindaugas Bundza, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas.< Atgal
Struktūra ir kontaktaiTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos