PagrindinisNaujienos

Naujienos

Kultūros srities tyrimams 2016 m. numatyti 600 000 EUR

2015 m. spalio 12 d.
Kultūros srities tyrimams 2016 m. numatyti 600 000 EUR

Jau kelias savaites Lietuvos kultūros taryba (LKT) priima dalinio valstybės finansavimo siekiančias kultūros tyrimų paraiškas. Spalio 6 d. Šiuolaikinio meno centre buvo surengtas šios finansavimo programos bei jos pagrindu tapusios LKT kultūros srities tyrimų koncepcijos pristatymas.

Julijono Urbono projekto "Estetinė gravitacija" (2014) eskizas.

2014 m. LKT finansavo 23 tyrimus (gautos 74 paraiškos), jiems paskirstydama kiek daugiau nei 350 000 EUR. Tiesa, aiškios, kryptingos ir ilgalaikės strategijos nebuvo, tad čia ir nuspręsta sustoti bei identifikuoti tas kultūros lauko sritis, kurioms reikia atidžiausio ir kritiškiausio žvilgsnio.  

Naujajam – 2016-ųjų metų – finansavimo ciklui Lietuvos kultūros taryba parengė kultūros srities tyrimų koncepciją – būtent joje išryškintos pagrindinės analizės kryptys (atsižvelgus į kultūros ir akademinės bendruomenių siūlymus, tai kultūros statistika, kultūros politika, kūrybiškumas ir valstybės pažanga; dar kelias konkrečias reikminių tyrimų temas numato Lietuvos Respublikos kultūros ministras), skiriami prioritetai ir laukiami programos rezultatai.  

Atsinaujinusia kultūros tyrimų finansavimo programa Lietuvos kultūros taryba siekia surinkti pakankamai duomenų apie šiandieninės Lietuvos kultūrinę situaciją, jos infrastruktūros būklę, diagnozuoti ir nubrėžti kultūros ir kultūros politikos vizijas ir perspektyvas, identifikuoti ir praplėsti įvairių sektorių (meno, edukacijos ir t.t.) sąveikas.

Renginyje taip pat aptartos techninės kultūros tyrimų programos finansavimo sąlygos: tyrimams, kurių numatyta trukmė – iki 24 mėnesių, LKT skirs iki 100 00 EUR (iki 12 mėn. – iki 20 000 EUR), o tyrimo ar jo dalies įgyvendinimui pasitelkus trečiuosius juridinius asmenis, tokių asmenų teikiamų paslaugų (nurodytų I-ame Programos projekto sąmatos straipsnyje „Tiesioginės projekto vykdymo išlaidos“) išlaidų apmokėjimui gali būti panaudojama ne daugiau kaip 50% pareiškėjui skirtų Kultūros rėmimo fondo (KRF) lėšų.

Kaip jau įprasta, LKT pateiktas paraiškas ekspertai vertina pagal iš anksto skelbiamą projektų vertinimo kriterijų balų aprašą.

Visos šiuo kvietimu finansuojamos veiklos turi baigtis iki 2017 m. gruodžio 31 d.

Paraiškos priimamos tik išsiųstos naudojantis pašto ar pasiuntinių teikiamomis paslaugomis (paraiška laikoma pateikta laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data ar paraiškos įteikimo pasiuntiniui data yra ne vėlesnė nei paskutinė paraiškų pateikimo diena) laikotarpyje nuo 2015 m. rugsėjo 28 d. iki 2015 m. lapkričio 2 d. imtinai.

Paraiškos siunčiamos:

Lietuvos kultūros tarybai
„Kultūros tyrimų paraiška“
Naugarduko g. 10,
LT-01309, Vilnius

Informaciją apie programą teikia:

Mindaugas Bundza
Kultūros ir meno skyriaus vyr. specialistas
tel.  (8 5) 255 9361
el. paštas: mindaugas.bundza@ltkt.lt

 « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos