PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baigtos registruoti paraiškos edukacinėms stipendijoms

2016 m. birželio 22 d.
Baigtos registruoti paraiškos edukacinėms stipendijoms

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigė registruoti edukacinių valstybės stipendijų konkursui pateiktas paraiškas. Šį pusmetį LKT pasiekė 193 kultūros ir meno kūrėjų paraiškos. Atmetus devynias administracinės patikros nepraėjusias paraiškas, ekspertiniam vertinimui pateiktos 184.

Siekiant skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą, edukacinės stipendijos skiriamos profesiniam meistriškumui tobulinti dalyvaujant seminaruose, konferencijose, simpoziumuose, kursuose, stažuotėse ir kitose edukacinėse veiklose. Į ne ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui skiriamas stipendijas gali pretenduoti tik fiziniai asmenys – Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių ir trečiųjų valstybių piliečiai, jeigu jų veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

Svarstant paraiškas prioritetas skiriamas aktyvaus dalyvavimo (pranešimų konferencijose skaitymui, dalyvavimui diskusijose), Lietuvoje nenagrinėjamiems klausimams ir problemoms skirtoms ir išplėtotomis sklaidos galimybėmis pasižyminčioms edukacinėms veikloms. Pirmenybė taip pat teikiama jauniesiems kūrėjams, asmenims iki šiol negavusiems stipendijų ir gyvenantiems bei kuriantiems ne Vilniaus mieste.

Šį kartą daugiausia paraiškų edukacinėms stipendijoms pateikta muzikos, dailės, tarpdisciplininio ir teatro meno srityse. Bibliotekų, kino, kultūros paveldo, muziejų ir šokio sričių atstovų aktyvumas teikiant paraiškas buvo panašus. Mažiausiai paraiškų sulaukta iš architektūros, cirko ir fotografijos kūrėjų. Bendras edukacinių valstybės stipendijų konkursui pateiktų paraiškų finansinis poreikis sudaro beveik 300 tūkst. eurų, tuo tarpu LKT stipendininkams paskirstys vos daugiau nei 90 tūkst. eurų. Edukacinių stipendijų konkurso rezultatus LKT planuoja paskelbti liepos viduryje.

Susipažinkite su visų pateiktų paraiškų sąrašu.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų (bendrijų) atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, muzikos edukologas, kultūros vadybininkas Remigijus Vilys, literatūrologė Gintautė Žemaitytė ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos