PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiamas antrasis 2017 m. edukacinių stipendijų konkursas

2016 m. gruodžio 30 d.
Skelbiamas antrasis 2017 m. edukacinių stipendijų konkursas

Jau netrukus Lietuvos kultūros taryba paskelbs antrąjį 2017 metų edukacinių valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams konkursą. Paraiškos bus priimamos nuo 2017 m. sausio 1 iki 31 d. (imtinai).

Šios stipendijos skiriamos kultūros ar meno kūrėjų profesiniam meistriškumui tobulinti. Taigi teikti paraiškas kviečiami planuojantieji 2017 m. dalyvauti stažuotėse, kursuose, konferencijose, simpoziumuose ar kitoje profesinio meistriškumo tobulinimui skirtoje veikloje. Teikti paraiškas gauti edukacines valstybės stipendijas gali pilnamečiai meno ar kultūros kūrėjai, kurie yra Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų šalių piliečiai, o jų veiklos objektas – Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

Edukacinių stipendijų konkurse skatinami dalyvauti kultūros ir meno kūrėjai, kurie edukacines veiklas yra nusimatę pirmąjį 2017 m. pusmetį. Antroje vasaros pusėje ir rudenį edukaciniuose seminaruose, konferencijose ar kituose profesiniam meistriškumui tobulinti skirtuose renginiuose planuojantys dalyvauti kultūros ir meno kūrėjai Lietuvos kultūros tarybai paraiškas galės pateikti ir gegužės mėnesio konkursui.

Edukacinės stipendijos skiriamos ne ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, o prašoma suma negali viršyti 3600 eurų. Verta atkreipti dėmesį, kad edukacinės stipendijos neskiriamos studijų aukštosiose mokyklose išlaidoms padengti.

Pirmajam 2017 m. edukacinių stipendijų konkursui buvo pateiktos 76 paraiškos. Aktyviausi buvo šokio (16), muzikos (12) ir muziejų bei teatro (po 8) atstovai. Paraiškų nesulaukta iš cirko, etninės kultūros ir tautodailės bei literatūros kūrėjų. Pirmąjame konkurse edukacinėms stipendijoms buvo paskirstyta 66 690 eurų. Iš viso per 2017 m. kultūros ir meno kūrėjų edukacinėms valstybės stipendijoms planuojama paskirstyti 267 200 eurų.

Užpildytos paraiškos kartu su privalomais priedais ir elektronine paraiškos kopija PDF formatu elektroninėje laikmenoje (CD, DVD ar atmintuke) iki 2017 m. sausio 31 d. Lietuvos kultūros tarybai teikiamos siunčiant paštu, pristatomos asmeniškai (Naugarduko g. 10, 01309 Vilnius). Ant voko būtina nurodyti „Edukacinės stipendijos paraiška“. Saugiu elektroniniu parašu patvirtintos paraiškos siunčiamos elektroniniu paštu, adresu gintauta.zemaitiene@ltkt.lt.

Stipendijų kultūros ar meno kūrėjams skyrimo tvarkos aprašą, paraiškos formas ir kitą dalyvavimui konkurse būtiną informaciją rasite Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainės www.ltkt.lt, Stipendijoms skirtoje skiltyje.

 

Daugiau informacijos apie valstybės stipendijas:

Gintauta Žemaitienė (8 5) 255 9359, gintauta.zemaitiene@ltkt.lt« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos