PagrindinisNaujienos

Naujienos

Įvyko rinkimai į Regionines kultūros tarybas

2018 m. rugpjūčio 14 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT), įgyvendindama kiek anksčiau patvirtintą Tolygios kultūrinės raidos modelį, tęsia Regioninių kultūros tarybų (RKT) sudarymo procesą.

Paaiškėjo pirmieji atrankos į Regionines kultūros tarybas rezultatai. Iš viso LKT sulaukė 73 pretendentų iš daugelio Lietuvos savivaldybių, o aktyviausiai rinkimuose dalyvavo kultūros ir meno bendruomenės iš Utenos, Panevėžio, Telšių ir Kauno apskričių.

„Mūsų tikslas – glaudžiai bendradarbiauti su Regioninėmis kultūros tarybomis ir šiam procesui inicijuoti skirsime penkis LKT administracijoje dirbančius koordinatorius, kurie kuruos po dvi apskričių tarybas. Taip pat sieksime, kad nuo 2019 metų RKT trejiems metams rengtų vadinamuosius kultūros planus – savo ateities vizijas. Kita RKT funkcija bus atrinkti jų regionui svarbius finansuotinus projektus. LKT ekspertai vertins tik projektų finansinę dalį, o ne jų turinį“, – sako D. Urbanavičienė. Ji priduria, kad taip ketinama mažinti regionų konkurenciją su didžiaisiais miestais ir skatinti jų tarpusavio bendradarbiavimą, užtikrinti kultūrinės įvairovės pasiūlą visoje Lietuvoje.

Kiekvienos savivaldybės taryba proceso, administruojamo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, metu taip pat delegavo po vieną savo atstovą į atitinkamos apskrities RKT.

Kaip jau skelbta anksčiau, į RKT deleguoti ir Lietuvos kultūros tarybos nariai.

Kiekvienos RKT sudėtis priklauso nuo to, kiek kiekvienoje apskrityje yra savivaldybių, tad šis skaičius svyruoja nuo 9 iki 16.

Su iki šiol patvirtintais RKT nariais galite susipažinti čia.

Regioninės kultūros tarybos yra dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių̨ pagrindu veikiančių̨ kolegialių patariamųjų̨ organų, atliekančių̨ apskričių̨ meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas. Rinkimai į Regionines kultūros tarybas surengti įgyvendinant kultūros ministerijos birželio viduryje patvirtintą Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį.

Pakartotinius rinkimus į Regionines kultūros tarybas Alytaus, Skuodo, Šakių, Vilkaviškio, Panevėžio, Akmenės, Joniškio, Radviliškio, Jurbarko, Šalčininkų, Širvintų ir Vilniaus rajonų bei Birštono ir Palangos miestų savivaldybėse Lietuvos kultūros taryba planuoja skelbti rugpjūčio 20 d.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos