PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas strateginis finansavimas organizacijoms ir renginiams

2022 m. vasario 17 d.
Paskirtas strateginis finansavimas organizacijoms ir renginiamsFestivalis „Helium“. Dainiaus Putino nuotrauka.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė strateginį 2022 m. finansavimą kultūros ir meno organizacijoms ir renginiams. Finansavimas paskirtas 40 organizacijų ir 26 renginiams. Iš viso paskirstyta kiek daugiau nei 6,66 mln. eurų.

ProgramosStrateginis kultūros ir (ar) meno produktus ir (ar) paslaugas kuriančių ir (ar) teikiančių organizacijų finansavimaslėšomis finansuota 17 organizacijų šių metų veikla, joms paskirstyta 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šios organizacijos yra stiprios lyderystės nevyriausybiniame kultūros sektoriuje pavyzdžiai. Jos pasižymi novatorišku edukacijos supratimu, taiko originalias priemones, didinančias ir kultūros prieinamumą, ir aukštojo meno supratimą. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu finansuotos 2022 metų šių organizacijų veiklos turėtų suaktyvinti Lietuvos kultūros sferą, plėsti kultūros auditorijas ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos regionuose. Dalis projektų yra numatę aktyviai bendradarbiauti su užsienio partneriais, tad bus vykdoma Lietuvos kultūros sklaida užsienyje.

Programos Strateginis asociacijų ir skėtinių organizacijų finansavimaslėšomis finansuota 6 organizacijų veikla. 2022 m. joms paskirstyti 400 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas leidėjus, muziejus, muzikos prodiuserius, kūrybinių ir kultūrinių industrijų bei žaidimų kūrėjus vienijančioms asociacijoms ir skėtinei asmenų su negalia teisių gynimo, meninio, darbinio ugdymo organizacijai. Finansuotos organizacijos rengs tarptautines konferencijas ir tinklaveikos renginius, atstovaus Lietuvai tarptautiniuose renginiuose, planuojamos ir edukacinės veiklos. Lietuvos kultūros tarybos ekspertų teigimu, turėtų ženkliai augti asmenų su negalia kūrybinių veiklų ir įtraukimo į kūrybą kokybė.

Programos Strateginis tarptautinių renginių finansavimas lėšomis finansuoti 13 festivalių, meno mugė ir pasirengimas bienalei. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šie renginiai užtikrina kultūrinę įvairovę, kokybiško meno sklaidą ir prieinamumą, atsiliepia tarptautines bei nacionalinio meno aktualijas, o taip pat formuoja kokybiško meno paklausą, skatina auditorijų plėtrą. Iš viso šių tarptautinių renginių įgyvendinimui paskirstyta 1,35 mln. eurų.

Programos Strateginis mėgėjų meno renginių finansavimas lėšomis finansuoti 11 renginių. Finansavimas skirtas tradicinių dainų ir šokių šventėms, chorų festivaliams ir konkursams, folkloro festivaliams, vaikų ir jaunimo festivaliams. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, šie finansuoti projektai prisidės prie meno mėgėjų tradicijos palaikymo ir užtikrins jos tęstinumą. Mėgėjų meno reginiams paskirstyta 210 tūkst. eurų.

17 meno kūrėjus vienijančių sąjungų ir asociacijų paskirstyta kiek daugiau nei 1,3 mln. eurų.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro  pirmininkė, muzikologė Asta Pakarklytė, tautinių mažumų atstovas Dainius Babilas, aktorė dr. Elzė Gudavičiūtė-Puskunigė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, istorikas dr. Rimvydas Laužikas, skulptorius ir kino kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, architektas Rolandas Palekas, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas, kultūros vadybininkė Rita Valiukonytė, etnologė dr. Aušra Žičkienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos