PagrindinisNaujienos

Naujienos

Laukiame Lietuvoje prieglobstį radusių Ukrainos menininkų paraiškų stipendijoms

2023 m. vasario 24 d.
Laukiame Lietuvoje prieglobstį radusių Ukrainos menininkų paraiškų stiSergio Kuub / Unsplash.com nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba (LKT) tęsia stipendijų Ukrainos menininkams konkursą ir priima Lietuvoje prieglobstį radusių Ukrainos menininkų paraiškas trijų mėnesių (1 800 eurų) stipendijoms. LKT nuo 2022 m. balandžio mėn. paskyrė beveik 240 tūkst. eurų 133 Ukrainos menininkams, radusiems prieglobstį Lietuvoje. LKT iš viso sulaukė 168 Ukrainos kūrėjų paraiškų.

Paramos tikslas

Šios paramos nuo Rusijos karo veiksmų nukentėjusiems Ukrainos menininkams priemonės tikslas – palaikyti Lietuvoje prieglobstį radusių Ukrainos kultūros ir meno kūrėjų kūrybinę veiklą ir skatinti jų bendradarbiavimą su Lietuvos kultūros bendruomene architektūros, bibliotekų, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros ir tautodailės, fotografijos, kultūros paveldo, literatūros, muziejų, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno ir teatro srityse.

Finansavimo sąlygos

Gauti stipendijas gali pilnamečiai Ukrainos piliečiai, kultūros ir profesionaliojo meno kūrėjai, kuriems suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje (Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos išduota registracijos kortelė). Stipendija gali būti skirta vieną kartą, trims mėnesiams ir iš viso sudaro 1 800 eurų. Paraiškos elektroniniu būdu gali būti teikiamos lietuvių arba anglų kalba. Teikdami paraiškas kūrėjai turi pridėti gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymą bei bendradarbiavimo su Lietuvos kultūros organizacija raštą, kuriame organizacija patvirtintų apie pareiškėjo įtraukimą į šios organizacijos vykdomas kultūros veiklas, taip pat pristatytų pareiškėją ir jo ankstesnę kūrybą bei pagrįstų priežastis, dėl kurių pareiškėjas įtraukiamas į organizacijos kultūros, taip pat nurodytų kokiu būdu pareiškėjas bus įtrauktas į šias veiklas .

Skatindamos Lietuvos ir Ukrainos kultūros bendruomenių bendradarbiavimą šiuo sudėtingu periodu Kultūros ministerija drauge su Lietuvos kultūros taryba parengė bendradarbiauti su Ukrainos kūrėjais norinčių Lietuvos kultūros ir meno organizacijų duomenų bazę, tad tikimasi, kad kūrėjams nebus sunku rasti juos palaikančias, Lietuvos kultūros įstaigas.

Paraiškų neturi teisės teikti ir finansavimą gauti

  • kultūros ir meno kūrėjai, dirbantys Lietuvos Respublikos įstaigose, įmonėse ir organizacijose veiklai, kuri nurodyta jų darbo sutartyse, pareigybių aprašymuose;
  • kultūros ir meno kūrėjai, studijuojantys Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose, veiklai, kuri yra mokymosi programų dalis;
  • kultūros ir meno kūrėjai, neatsiskaitę už skirtą stipendiją.

Daugiau informacijos apie paraiškų teikimo sąlygas lietuvių, anglų ir ukrainiečių kalbomis www.ltkt.lt ir www.ltkt.lt/en.

Dokumentai atsisiuntimui:

Stipendijų Ukrainos kūrėjams tvarkos aprašas
Опис порядку призначення стипендій громадянам України, діячам культури та професійного мистецтва
Procedures for awarding grants to culture and professional art creators who are the citizens of Ukraine« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos