PagrindinisNaujienos

Naujienos

Didesnis dėmesys komandai ir pareiškėjams – Tarybos veiklos prioritetas

2023 m. gruodžio 18 d.
Didesnis dėmesys komandai ir pareiškėjams – Tarybos veiklos prioritetaR. Stepanovaitė, M. Plepio nuotr.

Lietuvos kultūros taryba šiemet įsteigė 2 naujas pareigybes – administracijos direktorės patarėjo ir viešųjų pirkimų koordinatoriaus, taip pat sukūrė papildomą vyriausiojo specialisto darbo vietą Kultūros ir meno skyriuje. Apie naujų pareigybių poreikį ir komandos plėtrą pasakoja administracijos direktorė R. Stepanovaitė.

Šių metų pradžioje Kultūros ministerija patvirtino 3 papildomus etatus. Netrukus prie Kultūros ir meno skyriaus prisijungė vyriausioji specialistė Vaida Jonušytė, o antroje metų pusėje – administracijos direktorės patarėja Rasa Dereškevičienė ir viešųjų pirkimų koordinatorė Jolanta Maceikienė.

Daugiau dėmesio žmonėms ir jų lūkesčiams

Naujai sukurtos administracijos direktorės patarėjo atsakomybė – žmonių išteklių ir klientų patirčių valdymas, o darbo epicentre – organizacijos žmonės ir jų lūkesčiai. Rūta Stepanovaitė sako, kad kartu su patarėja įgyvendina žmonių išteklių valdymo strategijas, kuria motyvuojančią ir auginančią komandos aplinką. Patarėja R. Dereškevičienė taip pat yra atsakinga už kultūros bendruomenės ir pareiškėjų poreikių analizę bei jų patirčių tobulinimą.

„Minėti komandos pokyčiai buvo ilgai laukti. Tarybos komandą šiandien sudaro 36 skirtingų sričių specialistai, įskaitant projektines pareigybes, o kasmet sulaukiame daugiau kaip 8 tūkst. paraiškų. Komandai ir kultūros bendruomenei reikia skirti daugiau dėmesio ir rūpesčio. Mano patarėja Rasa yra tas žmogus, kuris siekia įsiklausyti į komandos poreikius, kurti partneryste grįstą bendradarbiavimą. Taip pat suprasti organizacijoje vykstančius finansavimo ciklo procesus ir tobulinti paraiškas Lietuvos kultūros tarybai teikiančiųjų patirtis“, – teigia Rūta Stepanovaitė.

Administracijos direktorės patarėja Rasa Dereškevičienė, LKT konferencija 2023, V. Budrio nuotrauka

Maksimaliai skaidrūs pirkimai organizacijoje

Antroji naujai įsteigta pareigybė – viešųjų pirkimų koordinatorius. Ši darbo vieta buvo sukurta atskiriant viešųjų pirkimų atsakomybes, iki šiol dalimi etato tekusias bendrųjų reikalų koordinatoriui. Neseniai darbą įstaigoje pradėjusi J. Maceikienė šiuo metu intensyviai kelia viešųjų pirkimų kompetencijas, taip pat kartu su komanda planuoja, organizuoja ir vykdo maksimaliai skaidrius ir kokybiškus organizacijos viešuosius ir kitus pirkimus. Lietuvos kultūros taryba, vykdydama savo pagrindinę veiklą, per metus įsigyja paslaugų ir prekių daugiau nei už 1 mln. Eur, įgyvendina didelės apimties pirkimus ekspertų (apie 600 tūkst. Eur per metus) ar kultūros srities tyrimų (~120 tūkst. Eur per metus) paslaugoms įsigyti.

Viešųjų pirkimų koordinatorė Jolanta Maceikienė, LKT konferencija 2023, V. Budrio nuotrauka

Kuratorius siejamas su tauriu globėjo vaidmeniu

Dar vienas etatas buvo nukreiptas į Kultūros ir meno skyrių. R. Stepanovaitė pasakoja, kad papildoma vyriausiojo specialisto pareigybė buvo įsteigta, nes reikėjo pastiprinimo atlaikyti administravimo krūvį. Šis skyrius yra organizacijos variklis, jame šiai dienai dirba 15 žmonių. Kuratorės yra pirmas kontaktas iškilus klausimams ir tarpinininkas tarp pareiškėjų, ekspertų ir Tarybos. Jos administruoja finansavimo konkursams teikiamas kultūros programų, meno sričių ir stipendijų paraiškas. Kasdien aktyviai bendrauja su pareiškėjais, sprendžia kilusius iššūkius, rengia ir koordinuoja ekspertų posėdžius, teikia pasiūlymus dėl kuruojamos srities ar programos.

Kultūros ir meno skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Jonušytė, LKT konferencija 2023, V. Budrio nuotrauka

Didelės investicijos į darbuotoją

Administracijos direktorė R. Stepanovaitė teigia, kad naujų narių prisijungimas keičia komandos dinamiką, kyla poreikis padėti tokiems nariams įsilieti į veiklą kuo sparčiau. „Komandos plėtra neapsiriboja profesionalų pritraukimu, nuolat investuojame į darbuotojus ir jų kompetencijas papildomai. Šiuo metu esame viena daugiausiai į vieno darbuotojo kvalifikaciją investuojanti kultūros ministro valdymo sričių biudžetinė įstaiga. Kolegos dalyvauja vidinėse mentorystės programose, turi galimybes gauti aktualias žinias apie darbo principus ir visą darbui reikiamą informaciją. Priklausomai nuo darbuotojų iniciatyvos, palaikome siekius dalyvauti konferencijose ar kituose žinių mainų renginiuose Lietuvoje bei užsienyje“, – pasakoja Rūta.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos