Programa

Strateginis asociacijų ir (ar) skėtinių organizacijų finansavimas

  • 2022
  • I finansavimo konkursas

Apie

Skirta stiprinti efektyviai veikiančių kultūros organizacijų, prisidedančių prie bendros šalies kultūros ar meno raidos formavimo, Lietuvos kultūros tarybos (toliau – Taryba) strateginių krypčių, atitinkančių Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginius tikslus, įgyvendinimo, veiklą.   

Ekspertų darbo grupė

Vardas, pavardėKompetencija
Ramūnas GerbutavičiusLiteratūros praktika
Nijolė Laužikienė
Zita Bružaitė (išorinė ekspertė)
Ernestas Parulskis (išorinis ekspertas)
Dileta Nenėnė (išorinė ekspertė)
Paskirstyta

400 000 € 

Paskirstyta

Finansuoti projektai

6

FINANSUOTI PROJEKTAI

Organizacijos pavadinimasJuridinis statusasProjekto pavadinimasProjekto
aprašymas
Finansavimo suma, eur
Lietuvos leidėjų asociacijaAsociacijaLietuvos leidėjų asociacija atstovauja Lietuvos leidėjams ir leidybos sektoriuje dirbantiems bei kuriantiems žmonėms. Savo veikla siekiame vienyti literatūros lauką; siekti palankių konkurencinių, mokestinių ir teisinių sąlygų knygų leidybos sektoriaus plėtrai ir literatūros sklaidai; ugdyti etišką leidybą ir visais šiais būdais prisidėti prie lietuvių kalbos išsaugojimo, skaitančios, raštingos ir kūrybingos visuomenės ugdymo, Lietuvos įvaizdžio pasaulyje per lietuvišką knygą gerinimo.
Pagrindinės LLA ilgalaikės strategijos ir veiklos kryptys: Knygų skaitymo skatinimas: Knygų sklaida (prieinamumas ir informacija apie knygas); Literatūros ir leidybos politikos formavimas; Leidybos sektoriaus kvalifikacijos ir prestižo kėlimas.
Siekdami šių veiklų visus metus organizuojame daugybę renginių, skirtų ne tik lauko profesionalams, bet ir visuomenei; LLA yra viena iš Vilniaus knygų mugės organizatorių, rengia konferencijas apie teisės naujoves, galimus leidybos pokyčius, organizuoja Knygų aikštę Sostinės dienose, vasaros skaitymus su Lietuvos nacionaliniu muziejumi. Akcija „Lietuva skaito“ – mūsų tradicinė akcija, skirta visuomenei: ji ne tik kviečia jungtis prie literatūros skaitymų, bet ir ugdo požiūrį į knygos ir kultūros apskritai svarbą. Su Lietuvos aklųjų biblioteka ir tarptautinėmis organizacijomis bendradarbiaujame dėl knygos prieinamumo visiems skaitytojams. Siekiame knygų ir literatūros sklaidos visoje Lietuvoje, tad nuo 2022 m. organizuosime straipsnius regioninėje spaudoje, platinsime apdovanotų knygų katalogą, sukursime literatūros renginių kalendorių, skirtą visos Lietuvos skaitytojams.
LLA bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis – Lietuvos kultūros institutu, LITEXPO, AVAKA, AGATA, IBBY. Vaikų žeme, Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija, Fralita Films, asociacija „baltas“, Vilniaus miesto savivaldybe, Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Dailininkų sąjungos fondu.
108200
Lietuvos muziejų asociacijaAsociacijaNacionalinėje muziejų koncepcijoje akcentuojama, kad Lietuvos muziejai tik pagal tvaraus vystymosi principus kurdami kultūrinę, edukacinę, mokslinę, ekonominę, aplinkosauginę, socialinę ir kultūrinės diplomatijos vertes, tampa kūrybiškomis, atviromis, kultūros paveldą ir jo pažinimą puoselėjančiomis institucijomis. Todėl Lietuvos muziejų asociacijos (LMA). apjungusios į vieningą tinklą 100 šalies muziejų. pagrindinis 2022 metų veiklos programos tikslas telkti muziejus bendrai veiklai ir skatinti kurti aktualų kultūrinį, edukacinį, mokslinį ir socialinį pridėtinį produktą, tvarias veiklas ir paslaugas, šiuolaikiškai, patraukliai komunikuoti šalies muziejuose sukauptas kultūros, meno, gamtos, mokslo ir technikos paveldo vertybes.

Atsižvelgiant į besikeičiančią Lietuvos ir Europos raidos situaciją bei poreikį stiprinti muziejaus kaip socialinio moderatoriaus vaidmenį visuomenėje, dėmesys LMA 2022 metų veiklos programoje pirmiausia sutelktas į žmogiškuosius išteklius – muziejininkų kompetencijų ugdymą, kuris įgalintų inovatyvių muziejinių iniciatyvų bei paslaugų kūrimą. Mokymų programa pasižymi formų įvairove, tai ir seminarai bei savitarpio pagalbos tinklaveikos susitikimai vadovams, kūrybinės dirbtuvės muziejų edukatoriams ir mokytojams, mobilios konsultacijos savivaldybių muziejų rinkinių saugotojams ir kt.

Kita LMA 2022 metų veiklos programos dalis sutelkta į kultūros paveldo sklaidos, kultūrinės edukacijos ir kultūros kelių programos bei projektų įgyvendinimą. 2022 m. Valstybės dienos išvakarėse turėtų startuoti iš esmės nauja Lietuvos muziejų kelio projekto šešiametė kultūros paveldo sklaidos programa „Gimtoji Europa“, kuri sumanyta pasitelkiant Česlovo Milošo (Czeslawas Miloszas (1911–2004)) esė „Gimtoji Europa“ ir skirta aktualizuoti Europos ženklus Lietuvoje, suvokti, kaip į baltišką Lietuvos tapatybę įsismelkė Lotynų civilizacija, jos turinys. Programa pradedama Gotikos epochos ženklų kelio į Lietuvą pristatymu.
Taip pat bus plėtojama nacionalinių kultūros kelių programos projekto, skirto genialaus kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybės, gyvenimo ir kūrybos ženklų aktualizavimui, kultūros renginių programa „Čiurlionio Lietuva“ bei kuriamas Čiurlionio kelio tarptautinis maršrutas į Lenkiją ir Vokietiją.

Trečioji LMA veiklos 2022 m. programos dalis apims LMA ir jos narių-muziejų aktyvų dalyvavimą tarptautiniuose muziejiniuose ir kultūriniuose procesuose. Tikimasi, kad Covid-19 pandeminė situacija pagaliau nesutrukdys muziejams susitikti su savo partneriais ir bičiuliais tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“, tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje ar pakviesti savo lankytoją į Europos muziejų nakties bei Tarptautinės muziejų dienos renginius Lietuvoje.

Visos LMA 2022 m. veiklos bus įgyvendinamos aktyviai reaguojant į šiuolaikinės visuomenės lūkesčius, plėtojant socialiai atsakingą partnerystę bei kuriant muziejų ir muziejininkų – aktyvių kultūrinio gyvenimo dalyvių įvaizdį tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame lygmenyse. Visos LMA veiklos orientuotos į strateginių Lietuvos kultūros tarybos krypčių – įvairovė, edukacija, prieinamumas – įgyvendinimą.
70600
Lietuvos muzikos verslo asociacijaAsociacijaLietuvos muzikos verslo asociacija – 2015 m. lapkritį įsteigta organizacija, vienijanti aktyviausių Lietuvos muzikos vadybos, leidybos ir koncertų organizavimo įmones, atstovaujanti esamų ir potencialių narių interesams muzikos lauko edukacijos, eksporto skatinimo bei lobizmo srityse. Asociacija buvo įsteigta siekiant paskatinti aktyvesnį muzikos industrijos veikėjų bendradarbiavimą, kartu prisidedant prie spartesnio ir efektyvesnio šios industrijos vystymosi.
LMVA jau aštuntus metus organizuoja nemokamą, visuomenei prieinamą tarptautinę muzikos industrijos aktualijų konferenciją-festivalį „What's Next in Music?“, kasmet dialogui suburiančią vietinės bei užsienio rinkų profesionalus bei pradedančiuosius, skatinančią tęstinę jų tinklaveiką bei profesinį tobulėjimą. Renginio metu dienomis vyksta 2 dienų trukmės konferencija (dalis pranešimų transliuojama internetu), o vakarais festivalio scenose pasirodo didžiausią eksporto potencialą turinčios grupės iš Lietuvos ir užsienio.
Asociacija kasmet organizuoja ir Lietuvos atstovų dalyvavimą svarbiausiose tikslinėse eksporto rinkose vykstančiuose tarptautiniuose parodomuosiuose (angl. showcase) festivaliuose-konferencijose – didžiausiame tokio tipo Europos renginyje „ESNS“ Olandijoje, įtakingiausiame Centrinės ir Rytų Europos renginyje „Tallinn Music Week“ Estijoje, „Reeperbahn Festival“ Vokietijoje, „MENT Ljubljana“ Slovėnijoje ir kituose. Be minėtų renginių, 2022 m. bus dalyvaujama ir Honkonge vykstančiame festivalyje „Clockenflap“.
Ilgametė LMVA narystė tarptautiniuose tinkluose ETEP (European talent exchange program), INES (Innovation Network of European Showcases) bei EMEE (European music exporters exchange) užtikrina Lietuvos muzikos industrijos interesų atstovavimą tarptautiniu lygmeniu – šių tinklų kvietimai yra atviri ne tik LMVA nariams, bet ir visiems kitiems muzikos lauko dalyviams.
LMVA vykdo ir edukacinius seminarus – 2016–2019 m. sėkmingai įgyvendintą kovai su nelegaliu intelektinės nuosavybės naudojimu skirtą seminarų ciklą „Pradėk nuo savęs“ 2022 m. pakeis muzikos lauko profesionalams ir naujokams skirti mokymai, kurių metu jie galės įgyti ir patobulinti sėkmingam karjeros vystymui reikalingas kompetencijas (verslumą, kūrybiškumą ir pan.).
Siekiant kuo efektyviau atstovauti muzikos sektoriaus interesams ir toliau planuojama aktyvi lobistinė veikla, palaikant nuolatinį dialogą su valdžios institucijomis, užtikrinant sektoriaus atstovų dalyvavimą darbo grupėse įvairiais aktualiais klausimais, tęsiant bendradarbiavimą su Nacionaline kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, kurios narė LMVA yra nuo 2017 m.
LMVA siekia tapti efektyviausiai veikiančia ir nuolat augančia muzikos sektoriaus tinklaveikos platforma Lietuvoje – tęstinis jos veiklų stiprinimas leistų padidinti narių skaičių, kartu užtikrinant naudos generavimą kuo didesnei šio lauko daliai.
49200
Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“AsociacijaŠio projekto vizija – per įtraukią kūrybinę, meninę, edukacinę veiklą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo plėtrą, prisidėti prie atviros, tolerantiškos ir smalsios visuomenės šalyje kūrimo. Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ (toliau – draugija „Guboja“) – skėtinė neįgaliųjų asociacija, 29 metus veikianti asmenų su negalia kultūrinės atskirties mažinimo srityse, sieks telkti veržlią, kūrybingą, gabių menui vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų, turinčių negalią, jų pedagogų ir juos palaikančių kūrybinių, kitų asmenų bendruomenę, siekiančią prasmingai įsilieti į kultūrinį šalies gyvenimą. Kursime sąlygas visoms asmenų grupėms, dalyvaujančioms projekte, bendradarbiauti, empatijai ir kūrybiškumui atsiskleisti. Projekto prioritetinės veiklos kryptys yra šios: 1. Užtikrinti kokybišką asmenų su negalia, ypač vaikų, jaunimo muzikinį ugdymą, sudaryti sąlygas jų saviraiškai, tobulėjimui, kultūrinių, edukacinių poreikių tenkinimui; 2. Stiprinti bendradarbiavimą su kultūros,
švietimo, asmenų su negalia įstaigomis, organizacijomis, profesionaliais muzikais, kitais kūrėjais; 3. Užtikrinti visuomenės švietimą, gerosios patirties sklaidą visoje Lietuvoje; 4. Stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, partnerių, rėmėjų telkimą.
2022 m. bus organizuotas V respublikinis įtraukaus muzikavimo konkursas-festivalis „Perliukai“ (2021–2022 m.), kuriame dalyvaus 500 asmenų. Tai – nacionalinis, kas 3 metus šalyje organizuojamas jaunų dainininkų ir instrumentalistų renginys, kuriuo ugdomas vaikų, jaunuolių (3–35 metų) su negalia meno, kūrybos poreikis, atrenkami geriausi vokaliniai, instrumentiniai ansambliai, solistai iš visos šalies. „Perliukų“ veikla 2022 metais apims: 3 regioninius konkursus-festivalius Vilniuje, Alytuje, Kauno raj., „Perliukų akademiją“ Palangoje, konkurso-festivalio uždarymo renginius Vilniuje. Siekiant įtraukti į meno pažinimo procesą asmenis su negalia, jų artimuosius ir tuo būdu mažinti jų socialinę bei kultūrinę atskirtį, po šalies regionus, neįgaliųjų organizacijas, įstaigas, bendradarbiaujant su profesionaliais menininkais, keliaus edukacinių renginių ciklas „Kūrybiniai susitikimai“. Iš viso Vilniuje ir regionuose įvyks 10 edukacinių renginių: 7 muzikiniai susitikimai ir 3 kūrybinės laboratorijos, kuriose dalyvaus 350 asmenų. Vilniuje ir Lietuvos regionuose bus įgyvendinamos neįgaliųjų bendruomenės muzikinės iniciatyvos (iš viso: 15 renginių, 200 dalyvių), kurios apims nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro (60 asmenų) ir šio kolektyvo regioninių grupių įtraukią kūrybinę, edukacinę, koncertinę veiklas (kūrybines dirbtuves, muzikinę stovyklą, koncertus, kitus renginius). Orkestras ir jo grupės dirbs pagal pažangią „Spalvų ugdymo“ metodiką, perimtą iš Olandijos (jos esmė – sutartinėmis spalvomis žymėtos natos ir jų atitikmenys ant instrumentų. Šis metodas padeda asmenims su negalia greičiau pradėti muzikuoti). Siekiant vykdyti visuomenės švietimą, mažinti meno mėgėjų su negalia kultūrinę atskirtį, Alytuje įvyks Neįgaliųjų bendruomenės sąskrydis „Už miestą man ir tau“, kuriame dalyvaus 500 asmenų. Atvirose ir uždarose erdvėse vyks vieši koncertai, parodos, kūrybinės dirbtuvės, skirtos Alytaus miesto gyventojams ir svečiams. Renginys bus praturtintas populiarių atlikėjų pasirodymais, kūrybinių susitikimų erdve, kitomis patraukliomis veiklomis. Numatoma, kad esant sudėtingai COVID-19 situacijai, dalis anksčiau minėtų kultūros, edukacinių renginių, bus vykdomi nuotoliniu būdu.
Draugija „Guboja“, kaip asocijuota tarptautinės meno ir neįgaliųjų žmonių organizacijos (VSA, the international organization on arts and disability) JAV, jungiančios 52 pasaulio valstybes, asocijuota narė, numato toliau dalyvauti šios organizacijos veikloje, o taip pat aktyvinti bendradarbiavimą su kitomis užsienio organizacijomis, tarp kurių įvairių „Grammy“ laimėjusių menininkų ir tarptautiniu mastu apdovanotų pedagogų tarptautine organizacija „Globali kūrybos iniciatyva“ (GLOBAL CREATIVE INITIATIVE), Dortmundo universitetas, Maskvoje veiklą vykdanti NVO „MARIJA“, jos orkestras „Saulės natelės“ ir kt. Numatoma keistis informacija ir dalyvauti ne mažiau kaip 2 tarptautiniuose inkliuziniuose festivaliuose, koncertuose, kituose renginiuose (pagal to meto pandeminę situaciją – virtualiai ar išsiunčiant atstovus).
Projekto renginiai bus viešinami asociacijos, suinteresuotų savivaldybių, organizacijų, partnerių facebook paskyrose, portale www.guboja.lt ir Youtube kanale, publikuojami spaudoje, radio laidose, TV. Projekto viešinimo tikslais bus sukurtos koncertų bei renginių afišos, lankstukai, o konkurso-festivalio „Perliukų“ uždarymui ir brošiūra.
Vykdydama projektą, draugija „Guboja“ nuolat atlikti veiklų stebėseną, fiksuos pasiektus rodiklius, juos vertins, analizuos ir pateiks ataskaitose draugijos „Guboja“ aktyvui, Lietuvos kultūros tarybai ir visuomenei. Metų gale bus atliktas projekto auditas.
Tikimės, kad visuomenės remiami, sukursime asmenims su negalia lygiateisio dalyvavimo kultūriniame gyvenime prielaidas – muzikinis švietimas, aktyvi kūrybinė, edukacinė veikla padės jiems atskleisti save, įgyti naujas kompetencijas, tobulėti pagal individualius gebėjimus, poreikius. Projektu didinsime kultūrinės ir socialinės aplinkos sanglaudą regionuose, spartinsime šios asmenų grupės įtrauktį į šalies kultūrinį gyvenimą.
51700
Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijaAsociacijaLietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos (LŽKA) misija – propaguoti žaidimų kūrimą Lietuvoje, vienijant Lietuvos žaidimų kūrėjus, skatinant jų tarpusavio ir tarptautinį bendradarbiavimą, atstovaujant žaidimų kūrėjų interesams, edukuojant kūrėjus, valdžios institucijų atstovus ir visuomenę.
Pagrindinė LŽKA veikla yra edukaciniai renginiai, skirti žaidimų industrijos profesionalams, mėgėjams bei visiems besidomintiems žaidimų kūryba. Vienas didžiausių organizacijos renginių – LT Game Jam, kuris yra dalis pasaulinio Game Jam žaidimų kūrimo hakatono ir Lietuvoje sulaukia daugiau nei 500 dalyvių. Taip pat rengiami Lietuvos žaidimų apdovanojimai, žaidimų kūrėjų susitikimai, kuriuose pristatoma Lietuvos ir užsienio kūrėjų patirtis, meistriškumo seminarai skirti gilinti kūrėjų žinias tam tikroje temoje. 2022 m. prie renginių prisidės kūrybinės dirbtuvės, žaidimų industrijos pristatymo regionuose renginiai, žaidimų kūrimo vasaros stovykla moksleiviams.
Asociacija dirba su socialiniais partneriais švietimo srityje, kuruoja žaidimų industrijai aktualias studijų programas, tarpininkauja dėstytojų paieškoje, vertina studentų baigiamuosius darbus, užtikrindama tinklaveiką šių švietimo įstaigų absolventams, ieškantiems karjeros galimybių Lietuvos žaidimų industrijoje.
LŽKA renginiai ir kita veikla sulaukia pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos kanalų dėmesio, asociacijos atstovai nuolat kviečiami į įvairias su žaidimų kūryba bei technologijomis susijusias laidas. Asociacija mezga vis platesnius tarptautinius ryšius, taip skleisdama informaciją apie Lietuvos industriją ir suteikdama galimybių vietos kūrėjams dalyvauti užsienio renginiuose bei rasti tarptautinei veiklai reikiamų partnerių.
49900
Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijaAsociacijaNacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija kaip skėtinė organizacija telkia Lietuvos kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) bendruomenę ir siekia formuoti palankią bei tvarią politinę, kūrybinę, teisinę, ekonominę aplinką sėkmingam Lietuvos KKI sektoriaus augimui, įvairiapusiam potencialo panaudojimui Lietuvos visuomenėje, siekiame stiprinti ir skleisti socio-ekonominį KKI sektoriaus vaidmenį bei poveikį. Projekto metu organizuosime nacionalinį kultūros forumą, skirtą suburti kultūros ir politikos lyderius bei ekspertus, pristatyti naujausius tyrimus, aktualijas, daryti įtaką politikos formavimui, akcentuoti ekonominę bei socialinę KKI sektoriaus kuriamą vertę visuomenėje. Projekto veiklomis stipriname ekspertinį KKI sektoriaus dalyvavimą politikos formavime per vidines sritines ekspertų darbo grupes ir atstovavimą kultūros, švietimo, ekonomikos, sveikatos ir socialinių reikalų bei regionų klausimais įvairiose institucinėse darbo grupėse. Projekto metu skatinsime KKI sektoriaus tinklaveiką, įvairovę ir edukaciją, kompetencijų plėtrą, atsižvelgiant į besikeičiančios visuomenės poreikius, paslaugų prieinamumą ir visuomenės grupių įvairovę. Siekiant didinti veiklų prieinamumą bus naudojami ne tik fiziniai bet ir skaitmeniniai formatai, veiklos viešinimas socialinėje medijoje, žiniasklaidoje, televizijoje.70400

Sužinokite pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite svarbiausią informaciją apie Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, renginius ir kultūros situaciją Lietuvoje!