PagrindinisNaujienos

Naujienos

Pasirašyta sutartis dėl elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemos kūrimo

2016 m. kovo 1 d.
Pasirašyta sutartis dėl elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemos kūrimo

Šiandien Lietuvos kultūros taryboje buvo pasirašyta sutartis dėl elektroninės kultūros ir meno paraiškų teikimo, ekspertinio jų vertinimo ir duomenų, susijusių su projektų finansavimu, sistemos kūrimo darbų pradžios. Susitarimą pasirašė Lietuvos kultūros taryba (LKT) bei viešąjį elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemos kūrimo pirkimą laimėjusi UAB „Inntec“ įmonė.

„Apie elektroninės paraiškų pateikimo, vertinimo ir visų susijusių duomenų apdorojimo sistemos būtinybę kalbame nuo pat Lietuvos kultūros tarybos darbų pradžios – aiškiai supratome tokios platformos poreikį ir būsimą naudą visai kultūros finansavimo sistemai. Galbūt šiek tiek liūdina ilgai užtrukęs viešųjų pirkimų procesas, tačiau šiandien žiūrime tik į ateitį. Geriausias scenarijus – gavus finansavimą iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, jau artimiausiame konkurse šių metų rudenį paraiškos galėtų būti pateikiamos elektroniniu būdu, neišeinant iš darbo vietos ar namų“, - kalbėjo LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Elektroninė kultūros ir meno projektų valdymo sistema apims ne tik paraiškų ar ataskaitų pateikimo, tačiau kartu sutarčių pasirašymo, ekspertinio vertinimo, duomenų apdorojimo ir generavimo procesus.

Lietuvos kultūros taryba administruoja daugiau nei 15 mln. eurų kultūros rėmimo fondo lėšų – per 2015 m. buvo pateikta daugiau nei 7000 projektų ir stipendijų paraiškų daliniam finansavimui gauti. Šias paraiškas vertina daugiau nei 150 kultūros ir meno ekspertų grupė, kurių rekomendacijų pagrindu sprendimus priima 11 asmenų taryba.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vidmantas Bartulis, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir LKT pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos