PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai 2017 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje

2016 m. gegužės 16 d.
Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai 2017 m. Venecijos šiuolaikinio meno

Kitais metais Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai atstovaus Šiuolaikinio meno centras, pristatysiantis Žilvino Landzbergo instaliaciją, į nuoseklų erdvinį pasakojimą jungiančią istorines nuorodas, archetipinius motyvus ir asmenines patirtis. Tokį sprendimą, remdamasi ekspertų komisijos išvadomis ir rekomendacijomis, priėmė Lietuvos kultūros taryba.

57-ajai Venecijos šiuolaikinio meno bienalei pasiūlytas Žilvino Landzbergo projektas lyg šiuolaikinė Nojaus laivo versija, išryškinanti laikmečiui būdingus kataklizmus ir drauge ieškanti alternatyvų, galimai slypinčių gamtoje, istorijoje bei mūsų vaizduotėje. Landzbergo kūryba apima įvairias medijas: skulptūrą, instaliaciją, animaciją, piešinius, tačiau kiekvienu atveju menininkas tyrinėja ir akcentuoja skulptūriškąsias ir asociatyviąsias medžiagos, spalvos ir šviesos savybes. Jo instaliacijos dažnai yra skirtos konkrečiai fizinei erdvei, kuria savarankiškas situacijas-inscenizacijas, tarpstančias jausminiame laike ir erdvėje, kuomet ryšiai tarp atskirų objektų ir elementų mezgasi pasitelkus sapno ir pasakos logiką. Taip menininko kūriniuose socialinės refleksijos – įdaiktintos ir įvietintos medžiagoje ir laike – persipina su asmeninių patirčių apmąstymu, išsiskleisdamos netikėtomis prasmių ir asociacijų, tikrų ir fiktyvių istorijų jungtimis.

 

Žilvino Landzbergo instaliacija iš serijos „Mano benamiui dievui“ (2015 m.). Christian Henkel nuotrauka.

Žilvino Landzbergo instaliacija iš serijos „Mano benamiui dievui“ (2015 m.). Christian Henkel nuotrauka.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979 m.) yra vienas ryškiausių ir aktyviausių lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjų. 1998–2004 m. jis mokėsi Vilniaus dailės akademijoje, Skulptūros katedroje, 2005–2007 m. praleido podiplominių studijų rezidencijoje „De Ateliers“ Amsterdame. 2008 m. apdovanotas meno leidyklos „Thieme Art“ prizu. Nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs solo parodas Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2015 m. ir 2008 m.), „Galerie Fons Welters“ Amsterdame (2013 m. ir 2007 m.), „TAG Gallery“ Hagoje (2012 m.), „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje (2011 m.), „Modern Art Oxford“ Oksforde (2005 m.).

Lietuvos atstovavimui Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje iš Kultūros rėmimo fondo lėšų iš viso skirta 187 tūkst. eurų, iš kurių 30 tūkst. pasirengimo darbams 2016 m. ir 157 tūkst. eurų projekto įgyvendinimui 2017 metais.

Jau ne vienerius metus Lietuva yra sėkmingai atstovaujama Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje, pelnydama išskirtinius komisijos paminėjimas ir tarptautinį dėmesį. Šios sėkmės priežastys – ryškūs ir skirtingi projektai, demonstruojantys įvairialypę Lietuvos šiuolaikinę vaizdų kultūrą. O šiuo metu baigiami pasiruošimo pirmajam Lietuvos prisistatymui Venecijos architektūros bienalėje darbai. Jau gegužės 28 d. duris atversiančioje ir iki lapkričio pabaigos lankytojus kviesiančioje tarptautinėje parodoje Baltijos šalys prisistatys jungtiniu projektu. „Baltijos paviljonas“ (www.balticpavilion.eu) architektūrinę trijų šalių aplinką siūlo suvokti kaip bendrų idėjų erdvę. Lietuvą, Latviją ir Estiją atstovaujanti ekspozicija įsikurs „Palasport Giobatta Gianquinto (Palasport Arsenale)“ – brutalistinės architektūros sporto centre, esančiame šalia pagrindinių „Arsenale“ parodinių erdvių, kuris tarptautinės architektūros parodos lankytojams duris atvers pirmą kartą.

 

Lietuvos kultūros tarybą sudaro literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos