PagrindinisNaujienos

Naujienos

Finansuota 100 kultūros edukacijos ir teigiamo meno poveikio žmogaus gerovei skatinimo projektų

2016 m. gegužės 31 d.
Finansuota 100 kultūros edukacijos ir teigiamo meno poveikio žmogaus gerovei skatinimo projektų

Lietuvos kultūros taryba skelbia dar dviejų kultūros ir meno finansavimo programų konkursų rezultatus. Tai paskutiniosios finansavimo programos šiame finansavimo etape. Kultūros ir meno sričių rezultatai bus paskelbti birželio pradžioje.

Lietuvos kultūros tarybos sprendimu dalinis finansavimas skirtas kultūros edukacijos ir teigiamo meno poveikio žmogau gerovei skatinimo projektams. Viso finansuota beveik 100 iš 443 šių programų ekspertiniam vertinimui pateiktų paraiškų.

Kultūros edukacijos programa šiais metais išplėsta ir nuo šiol yra skirta ne tik vaikams ir jaunimui, bet visoms visuomenės grupėms. Įvairių visuomenės grupių kūrybinio potencialo ugdymui ir žinių apie kultūros bei meno procesus gilinimui viso stirta 210 tūkst. eurų.

Teigiamo meno poveikio žmogaus gerovei skatinimo programos lėšomis dalinai finansuoti 34 projektai, tarp kurių daugiausia kūrybinės dirbtuvės, įvairaus pobūdžio ir mokymai edukacinės programos, spektakliai, koncertai ir parodos. Socialinės, kultūros ir sveikatos sričių sanglaudą skatinantiems ir prie teigiamo meno poveikio žmogaus gerovei prisidedantiems projektams paskirstyta beveik 145 tūkst. eurų.

Viso šiam finansavimo etapui skirta kiek daugiau nei 5 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Plačiau antrojo 2016 m. finansavimo etapo rezultatai bus pristatyti Lietuvos kultūros tarybos forume birželio 6 d. 14 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2 Vilnius).

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos