PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas valstybinės reikšmės renginiams Lietuvoje ir užsienyje

2016 m. birželio 20 d.
Paskirtas finansavimas valstybinės reikšmės renginiams Lietuvoje ir užsienyje

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskirstė finansavimą „Pilietinio, tautinio, Lituanistinio ugdymo ir atminties įprasminimo projektų“ programos antrosios veiklos „Valstybinės reikšmės renginiai ar programos Lietuvoje ir užsienyje“ projektams. Atmetus keturias administracinės patikros nepraėjusias paraiškas, ekspertiniam vertinimui pateikta 20 iniciatyvų iš kurių nuspręsta finansuoti 12. Finansuojamų projektų vykdytojams paskirstyta 116 tūkst. eurų.]

Kasmet Valstybinės reikšmės renginių ar programų sąrašą bei rekomenduojamas pristatyti kultūros ir meno sritis tvirtina kultūros ministras. Šiemet paraiškas kviesta teikti dizaino, muzikos, literatūros, vizualiųjų ir scenos menų projektams, skirtiems Valstybės dienos ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui bei Petro Skargos atminimo įprasminimui.

Remdamasi ekspertų rekomendacijomis, LKT šiemet šioje programoje daugiausia parėmė Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimo renginius. Devyniems projektams paskirstyta beveik 75 tūkst. eurų. Šiai progai skirti renginiai vyks Jurbarke, Kražiuose, Šakiuose, Raudondvaryje, Ukmergėje, Ėriškiuose ir Vilniuje, o tautiška giesmė ir vėl keliaus aplink pasaulį.

Iš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtų projektų, kuriuos papildomai atrinko Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė, šįkart dalinis finansavimas skirtas Lietuvos dailės muziejaus parodų diptiko „Lietuvos dizaino ir taikomosios dailės šimtmetis (1918–2018)“ ir Šiuolaikinio meno centro „XIII Baltijos trienalės“ parengiamiesiems darbams.

Kalbos vakarą, įprasminantį Petro Skargos dokumentinį palikimą ir Lietuvos aukštosios mokyklos įkūrimo aplinkybes „...jeigu ne Tėvynė, iš kurios gavote vardą...“ Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose surengs Rašytojų klubas.

Iš viso antrajame 2016 m. finansavimo etape bus paskirstyta kiek daugiau nei 5 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Šis finansavimo etapas bus baigtas liepos viduryje, kai bus paskirtos edukacinės stipendijos kultūros ir meno kūrėjams.

Dėl sutarčių su Lietuvos kultūros taryba pasirašymo konsultuoja kultūros programų kuratoriai. Taip pat galite susipažinti su LKT paruošta atmintine projektų vykdytojams.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos