PagrindinisNaujienos

Naujienos

Darbą pradeda nauja Lietuvos kultūros tarybos narė – muzikologė Jūratė Katinaitė

2016 m. birželio 28 d.
Darbą pradeda nauja Lietuvos kultūros tarybos narė –  muzikologė Jūratė Katinaitė

Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimą papildė nauja narė. Vyriausybės nutarimu atstovauti muzikos sričiai paskirta muzikologė Jūratė Katinaitė, kuri pakeis šį pavasarį atsistatydinusį kompozitorių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Vidmantą Bartulį.

Muzikologė, radijo laidų vedėja, kultūros projektų organizatorė J. Katinaitė yra sukaupusi solidžią kultūrinės veiklos ir ekspertinio darbo patirtį Lietuvoje ir užsienyje. 2009–2011 m. ji buvo Kultūros rėmimo fondo ekspertė, 2012–2013 m. Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos narė.

Muzikologė Jūratė Katinaitė.

J. Katinaitė muzikologiją studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje: 1996 m. įgijo bakalauro, 1998 m. – magistro laipsnį. Nuo 1994 m. J. Katinaitė dirba LRT radijo muzikos redakcijoje. 2000 m. ji paskirta vyresniąja redaktore ryšiams su užsieniu, rūpinasi lietuvių kompozitorių ir atlikėjų meno sklaida užsienio nacionalinių transliuotojų eteryje, rengia laidas apie muziką bei tarptautinius transliacijų projektus. Nuo 2007 m. J. Katinaitė yra Lietuvos kompozitorių sąjungos narė. 2009 m. ji buvo išrinkta LKS tarybos ir muzikologų sekcijos biuro nare, o nuo 2010 m. birželio eina LKS muzikologų sekcijos biuro pirmininkės pareigas.

J. Katinaitė publikuoja straipsnius ir recenzijas kultūrinėje spaudoje šiuolaikinės muzikos ir operos temomis, dalyvauja tarptautinėse konferencijose ir simpoziumuose. 2006 m. J. Katinaitė apdovanota Lietuvos kultūros ministerijos premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis. 2009 m. apdovanota UNESCO Picasso-Miro medaliu už lietuvių muzikos sklaidą.

2013 m. siekiant demokratizuoti kultūros finansavimo procesą įkurta Lietuvos kultūros taryba yra sudaryta iš 10 skirtingas kultūros ir meno sritis atstovaujančių narių ir pirmininkės. Tarybos sudėtį ketverių metų kadencijai kultūros ministro teikimu tvirtina Vyriausybė. Ši kultūros politiką įgyvendinanti institucija kasmet disponuoja maždaug 15 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys, literatūrologė Gintautė Žemaitytė ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos