PagrindinisNaujienos

Naujienos

Vizitas šveicarų kultūros taryboje „Pro Helvetia“

2016 m. liepos 25 d.
Vizitas šveicarų kultūros taryboje „Pro Helvetia“

Birželio pabaigoje–liepos pradžioje Šveicarų kultūros tarybos „Pro Helvetia“ kvietimu Lietuvos kultūros tarybos atstovai lankėsi šios institucijos biure Ciuriche, apsilankė ir 11-ojoje Europos šiuolaikinio meno bienalėje „Manifesta“ bei 50-ajame „Montreux Jazz“ festivalyje.

Lietuvos kultūros tarybos atstovus maloniai priėmė „Pro Helvetia“ direktorius Andrew Hollandas, pristatęs turiningą vizito programą. LKT atstovai supažindinti su „Pro Helvetia“ vidaus struktūra, veiklų koordinavimo metodais, strateginių tikslų formulavimo principais. Šveicarų kultūros tarybos finansavimo programas ir lėšų paskirstymą regionams pristatė programų skyriaus vadove Murielle Perritaz. Susitikimuose su įvairių meno sričių – muzikos, šokio, vizualiųjų menų, literatūros – kuratoriais aptartos „Pro Helvetia“ inicijuojamos, naujausias kultūros lauko praktikas atitinkančios finansavimo programos. Aptartas ir šveicarų kultūros tarybos pasirinktas vaidmuo kultūros lauke: „Pro Helvetia“ atstovų teigimu, ši organizacija save suvokia ne tik kaip finansavimo valstybės lėšomis administratorę, bet ir kaip aktyvią kultūros procesų dalyvę.

„Susitikimai su panašiais principais veikiančiomis užsienio šalių institucijomis visuomet labai įdomūs. Kiekviena pažintis su kitų šalių kultūros tarybų veiklos modeliais ir principais yra labai naudinga Lietuvoje egzistuojančios sistemos tobulinimui. Panašių vizitų metu įgyta patirtis leidžia rasti tinkamiausius sprendimus, leidžia remtis gerąja kitų šalių praktika, padeda suvokti, ką verta tobulinti mūsų veiklos procesuose“, – teigia D. Urbanavičienė. LKT pirmininkei ypatingą įspūdį paliko „Pro Helvetia“ skirstomo finansavimo strategijos ir modelio aiškumas.

Šiuo metu vyksta pasirengimo įdiegti Lietuvos kultūros tarybos Elektroninę kultūros ir meno projektų valdymo sistemą darbai, todėl ypatingai aktuali ir naudinga vizito Šveicarijoje dalis buvo „Pro Helviatia“ naudojamos elektroninės sistemos pristatymas ir analizė. Lietuvos atstovams buvo pristatyta, kokiais principais buvo remiamasi kuriant ir vėliau tobulinant elektroninius paraiškų valdymo mechanizmus. Apie elektroninės sistemos įdiegimo būtinybę kalbama nuo pat LKT įkūrimo, tokios platformos poreikį ir naudą visai kultūros bendruomenei ir finansavimo sistemai patvirtino ir šveicarų kultūros tarybos, kuri šią sistemą pradėjo diegti dar 2003 m., atstovai.

Tarybos pirmininkė taip pat lankėsi šiemet Ciuriche vykusioje Europos šiuolaikinio meno bienalėje „Manifesta“. Šių metų renginio tema – „Ką žmonės daro dėl pinigų: Keletas bendrų bandymų“, kuri atspindi šių metų programos koncentravimąsi ties meninės kūrybos ir darbo santykiu. LKT pirmininkė buvo pakviesta apsilankyti ir Ženevos ežero pakrantėje kasmet vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Montreux Jazz“. Kasmet daugiau nei 240 tūkst. klausytojų sutraukiantis festivalis šiemetinę, jubiliejinę programą formavo remdamiesi solidžiu paveldu ir ateitį prognozuojančiais eksperimentais.

Su darbo vizitais LKT nariai jau aplankėŠvedijos, Norvegijos, Škotijos ir Anglijos kultūros ir menų tarybas. Nuo 2013 m. LKT yra Tarptautinės menų tarybų ir kultūros agentūrų federacijos (The International Federation of Arts Councils and Culture Agencies (IFACCA) narė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos