PagrindinisNaujienos

Naujienos

Patvirtintos 2017 m. projektų finansavimo gairės

2016 m. rugpjūčio 12 d.
Patvirtintos 2017 m. projektų finansavimo gairės

Reaguodama į Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (LRKM) pranešimą apie rugpjūčio 12 d. kultūros ministro Šarūno Biručio patvirtintas Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų gaires 2017 metams, Lietuvos kultūros taryba praneša, kad prognozuoti finansavimo konkurso paskelbimo datą šiuo metu būtų skubota, nes tebėra neaišku, kokius finansavimo proceso ir su juo susijusių dokumentų pakeitimus numato patvirtintas dokumentas.

Nors finansavimo taisyklės patvirtintos vėliau nei tikėtasi, tačiau vis dėlto anksčiau nei praėjusiais metais. Nenorėdama klaidinti kultūros bendruomenės, Taryba nesiima prognozuoti tikslios finansavimo konkurso paskelbimo datos. Tarybos nariai ir administracija visų pirma turėtų įsigilinti į patvirtintą dokumentą, su kuriuo kol kas neturėjo galimybės susipažinti. Todėl LRKM paskelbti teiginiai, kad konkursas bus paskelbtas laiku – klaidinantys.

Pasak LRKM pranešimo, naujajame dokumente numatytas išsamesnis informacijos teikimas paraiškų teikėjams, tačiau tuo pačiu pranešama ir apie sutrumpintą administracinį paraiškų patikros laikotarpį. Remiantis pranešimu, galima daryti prielaidą, kad administracinė našta didės ir projektus vertinantiems ekspertams. Tad LKT dar reiks įsivertinti, kiek padidės ekspertų, administracijos krūvis ir kiek galimai išaugs biurokratizuojamų procesų įgyvendinimo kaštai. Taip pat šiuo metu dar neaišku, kiek užtruks dokumente numatomiems pakeitimams įgyvendinti būtinų dokumentų parengimas.


Tačiau LKT džiaugiasi, kad kultūros ministras patvirtino Tarybos iniciatyva sukurtą naują kultūros ar meno srities asociacijų ar skėtinių organizacijų strateginių programų įgyvendinimo programą. Pagal šią programą bus finansuojamos kultūros ir meno organizacijų veiklos, skirtos didinti kultūros ir meno matomumą visuomenėje.

Artimiausias Lietuvos kultūros tarybos posėdis numatytas rugpjūčio 23 dieną. Po jo tikimasi informuoti kultūros projektų vykdytojus apie numatomas finansavimo konkurso paskelbimo datas ir esminius pokyčius finansavimo taisyklėse.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos