Lietuvos kultūros taryba paskyrė edukacines valstybės stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Antrajam 2017 m. edukacinių valstybės stipendijų konkursui buvo pateiktos net 214 paraiškų, tai yra tris kartus daugiau nei pirmajam. Atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas, profesinio meistriškumo tobulinimui paskirta 91 stipendija. Stipendininkams paskisrtyti 90 274 eurai.
Šiame konkurse aktyviausiai paraiškas teikė muzikos, teatro ir tarpdisciplininio meno atstovai. Mažiausiai paraiškų pateikė architektūros ir literatūros kūrėjai. Daugiausia edukacinių stipendijų šį kartą paskirta muzikos (15 stipendijų), teatro ir kultūros paveldo (po 11 stipendijų) ir tarpdisciplininio meno (10 stipendijų) kūrėjams. Mažiausiai aktyvūs šiame konkurse buvo literatūros ir architektūros kūrėjai– abiejų sričių atstovams paskirsta po 1 stipendiją. Etninės kultūros ir fotografijos atstovams paskirta po tris edukacines stipendijas, muziejų ir šokio – po septynias stipendijas. Aštuonios edukacinės stipendijos skirtos bibliotekų darbuotojams, šešios dailės ir po keturias dizaino ir cirko kūrėjams.
Kino srities atstovams edukacinės valstybės stipendijos bus paskirtos atskiru sprendimu, o rezultatai bus paskelbti iki kovo pabaigos.
Kultūros ir meno kūrėjai, kuriems yra paskirtos edukacinės valstybės stipendijos, sutartį su Lietuvos kultūros taryba turi pasirašyti per 20 darbo dienų nuo Tarybos narių susirinkimo sprendimo priėmimo, tai yra iki 2017 m. balandžio 5 dienos. Sutarčių formas pasirašymui rasite stipendijų Dokumentų formų skiltyje. Paskirtos stipendijos bus pradėtos mokėti jau balandį.
Nuo šių metų edukacinės valstybės stipendijos skirstomos tris kartus per metus, tad į trečiąjį 2017 m. konkurso etapą Lietuvos kultūros taryba paraiškas priims nuo gegužės 1 iki 31 dienos. Iš viso 2017 m. stipendijoms numatyta paskirstyti 1,1 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
Jei kiltų klausimų dėl sutarčių sudarymo, ataskaitų pateikimo ar kitais su valstybės stipendijomis susijusiais klausimais, rekomenduojame pirmiausia susipažinti su Dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje pateikiama informacija, susipažinti su LKT parengta atmintine arba kreiptis į kuratorę.
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.