PagrindinisNaujienos

Naujienos

Suregistruotos paraiškos edukacinėms stipendijoms

2017 m. birželio 22 d.

Lietuvos kultūros taryba baigė registruoti trečiajam edukacinių valstybės stipendijų konkursui pateiktas paraiškas. Iš viso šiam konkursui pateikta 172 kultūros ir meno kūrėjų paraiškos. Atmetus 3 administracinės patikros nepraėjusias iniciatyvas, ekspertiniam vertinimui perduotos 169 paraiškos. Trečiajam 2017 m. edukacinių valstybės stipendijų konkursui pateikta penktadaliu mažiau paraiškų nei antrajam, tačiau dvigubai daugiau nei pirmajam. Šios tendencijos leidžia daryti išvadą, kad spendimas nuo 2017 metų skelbti ne du, o tris edukacinių stipendijų konkursus pasiteisino, nes taip suteikia galimybes kultūros ir mano kūrėjams lanksčiau planuoti savo veiklas.

Trečiajame šių metų edukacinių stipendijų konkurse, kaip įprasta, aktyviausiai paraiškas teikė muzikos (33 paraiškos), tarpdisciplininio meno (22 paraiškos), dailės (18 paraiškų) ir teatro (16 paraiškų) atstovai. Mažiausiai paraiškų pateikė cirko ir muziejų (po 4 paraiškas), literatūros, etninės kultūros ir tautodailės (po 5 paraiškas) kūrėjai. Nesulaukta nei vienos paraiškos iš fotografijos kūrėjų, o architektūros srities paraiškų skaičius išaugo keturis kartus (antrajam konkursui buvo pateiktos tik dvi paraiškos, o šiam jau aštuonios). Susipažinkite su pateiktų paraiškų sąrašu .pdf formatu.

Edukacinėms stipendijų konkurso rezultatus planuojama paskelbti iki liepos pabaigos, o paskirtos stipendijos bus pradėtos mokėti jau rugpjūtį. Iš viso 2017 m. edukacinėms stipendijoms gauti buvo pateiktos 464 kultūros ir meno kūrėjų paraiškos. Šiais metais valstybės stipendijoms numatyta iš viso paskirstyti 1,1 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. 2018 m. individualių ir edukacinių stipendijų konkursas bus skelbiamas rugsėjo 1 dieną.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos