PagrindinisNaujienos

Naujienos

Suregistruotos 2018 m. projektų paraiškos

2017 m. lapkričio 9 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) baigė registruoti pirmajam 2018 m. finansavimo konkursui pateiktas paraiškas. Iš viso užregistruotos 2732 paraiškos (galite parsisiųsti visą pateiktų paraiškų sąrašą .pdf formatu). Atmetus 82 administracinio vertinimo nepraėjusią paraiškas, LKT ekspertams pateiktos 2650 kultūros ir meno iniciatyvų. Pateiktas paraiškas vertins viešo konkurso būdu atrinkti ir, remiantis regioniškumo atstovavimo principu, į darbo grupes pagal kompetencijas suskirstyti kultūros ir meno ekspertai.

Pirmajame finansavimo konkurse kviesta teikti paraiškas 12 kultūros ir meno sričių ir 17 finansavimo programų. Kiek vėliau vykusio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos finansavimo programos paraiškos bus baigtos registruoti ir sąrašas paskelbtas po lapkričio 20 dienos. Be to, iki lapkričio 13 d. vis dar laukiama paraiškų Lietuvos kultūros organizacijų dalyvavimui Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa 2014–2020“ paprogramėje „Media“.

Pirmajam 2018 m. kultūros ir meno sričių finansavimo konkursui pateiktos 1165 paraiškos. Daugiausia paraiškų pateikė muzikos (226), literatūros (192) etninės kultūros (182), teatro (146) ir dailės (125) atstovai. Mažiausiai paraiškų pateikta cirko (8), šokio (27), dizaino ir architektūros (po 31) sritims.

Kultūros ir meno programų konkursams šiemet pateikta 1484 paraiškos. Daugiausia paraiškų pateikta Kultūros edukacijos (314) Atminties institucijų (233) ir Mėgėjų meno (190) programoms. Mažiausiai iniciatyvų pateikta Valstybinės reikšmės renginiams (15) ir Menininkų rezidencijoms Lietuvoje (29). Su literatūros sritimi siejamoms „Skaitymo skatinimo iniciatyvų“, „Humanitarinės literatūros leidybos“ ir „Vaikų ir jaunimo kultūros ir leidybos programoms“ iš viso buvo pateikta 318 paraiškų. O bendroje pateiktų paraiškų statistikoje labiausiai išsiskiria muzika. Įvairių žanrų ir įgyvendinimo formų muzikos projektai sudaro vieną ketvirtąją visų LKT pateiktų paraiškų.

Norėtume atkreipti dėmesį, kad šiame konkurse administracinės patikros nepraėjo kaip niekada daug pavėlavusių, t. y. po galutinio termino pateiktų paraiškų. Net 22 paraiškos, kurios buvo siunčiamos per pašto terminalus buvo pripažintos išsiųstomis po LKT paskelbto finansavimo konkurso galutinio termino. Kaip nurodoma „LP Express“ ir „Omniva“ taisyklėse, faktiniu siuntos išsiuntimu laikomas siuntos pristatymas į savitarnos terminalą (paštomatą), o ne žymos (lipduko) atspausdinimo data ir laikas. Todėl siuntos, kurios buvo siunčiamos, t. y. pristatytos į savitarnos terminalą (paštomatą) po galutinio finansavimo konkurso termino (atitinkamai pagal vykusius sričių ir programų konkursus spalio 2, 16 ar 20 d.), nepaisant siuntos lipduko įsigijimo datos, yra laikomos išsiųstomis po nustatyto termino ir nebus vertinamos.

Iš viso 2018 metams LKT planuoja paskirstyti beveik 17 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Pirmojo finansavimo konkurso rezultatus planuojama pradėti skelbti antroje gruodžio pusėje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos