PagrindinisNaujienos

Naujienos

Suregistruotos paprogramei „Media“ pateiktos paraiškos

2017 m. lapkričio 28 d.

Lietuvos kultūros taryba suregistravo kultūros organizacijų pateiktas paraiškas dalyvavimui Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa 2014–2020“ paprogramėje „Media“. Iš viso šiai finansavimo programai pateiktos 9 paraiškos. Atmetus 2 administracinės patikros nepraėjusias paraiškas, ekspertams vertinti perduotos 7 paraiškos. Paraiškų teikėjai planuoja įgyvendinti tarptautinius mokymus, kino festivalį, kurti kompiuterinius žaidimus, vystyti mobiliąją aplikaciją, įgyvendinti auditorijos plėtrai skirtus projektus. 

Siūlome susipažinti su pateiktų paraiškų sąrašu.

Pirmą kartą Lietuvos kultūros tarybos finansuojama paprogramė „Media“ yra skirta kino ir audiovizualinio sektorių finansavimui, ji susideda iš 14 skirtingų kvietimų (schemų). Šiame finansavimo konkurse Lietuvos kultūros taryba skirs papildomą finansavimą šalies įtaigoms ir organizacijoms, kurios dalyvauja tik septyniose, Lietuvos kino industrijai aktualiausiose schemose: „Vaizdo žaidimų vystymo“, „Kino festivalių“, „Kino edukacijos“, Patekimo į rinkas, Mokymų, Filmų platinimo atrankinės ir Europos kūrinių populiarinimo internete finansavimo schemose. Paraiškas šiai papildomo finansavimo programai galėjo teikti tik tos organizacijos, kurios jau turi pasirašytą projekto įgyvendinimo sutartį su Europos Komisija arba gautą sprendimą iš Europos Komisijos dėl finansavimo veiklai skyrimo. Finansavimas Kultūros rėmimo fondo lėšomis bus skiriamas 2018 m. vykdomoms projekto veikloms, kurioms numatyta paskirstyti 150 tūkst. eurų.

Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti. Programą „Kūrybiška Europa“ sudaro paprogramės „Kultūra“ ir „Media“, pagal kurias daugiau kaip 20 metų buvo remiami kultūros ir audiovizualinis sektoriai. Paprogramei „Kultūra“, skirtos scenos ir vizualiajam menui, paveldui ir kitoms sritims, finansuotiems projektams, papildomą finansavimą Lietuvos kultūros taryba skiria nuo veiklos pradžios (2014 m.). Tikimasi, kad pradėjus teikti papildomą finansavimą kino ir audiovizualiniam sektoriams finansuoti skirtai paprogramei „Media“ bus užtikrintas kokybiškas ir ES finansavimą jau užsitikrinusių projektų įgyvendimimas, o Lietuvoje kuriantiems projekto vykdytojams ar bendraorganizatoriams suteiktos sąlygos lygiavertei partnerystei su kolegomis iš kitų šalių.

Iš viso 2018 metams LKT planuoja paskirstyti beveik 17 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų. Pirmojo finansavimo konkurso rezultatus planuojama pradėti skelbti antroje gruodžio pusėje.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, rašytojas Rimantas Kmita, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos