PagrindinisNaujienos

Naujienos

Tarybos posėdyje lankėsi kultūros ministrė

2018 m. kovo 12 d.

Kovo 9 d. įvyko Lietuvos kultūros tarybos posėdis, kuriame lankėsi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson bei viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Ministrė pasidžiaugė sėkmingu Kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos bendradarbiavimu, išreiškė palaikymą Tarybos veiklai ir sprendimams. Kalbėdama apie būtinas pertvarkas kultūros sektoriuje L. Ruokytė-Jonsson akcentavo kultūros lauko tyrimų svarbą. Susitikimo su Lietuvos kultūros tarybos nariais metu aptartos ir kultūros leidinių finansavimo problemos.

Posėdyje Tarybos nariai taip pat svarstė šiuo metu rengiamą 2019–2021 m. Lietuvos kultūros tarybos finansavimo strategiją bei Lietuvoje rengiamų tęstinių tarptautinių meno renginių atrankos ir vertinimo kriterijus šį pavasarį rengiamam naujo trejų metų finansavimo ciklo atrankos konkursui. Aptariant reikalavimus, keliamus į finansavimą Kultūros rėmimo fondo lėšomis pretenduojantiems tarptautiniams meno renginiams, akcentuotas ne tik aukščiausio meninio ir profesinio lygio kriterijus, bet ir renginių auditorijų plėtros strategijos, numatančias renginių prieinamumą kuo platesnėms visuomenės grupėms, būtinybė taip siekiant mažinti socialinę, regioninę ir kultūrinę atskirtį šalyje.

Be to, posėdžio metu Tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė ir Tarybos narė Radvilė Racėnaitė pristatė kovo 8 d. vykusio susitikimo su Etninės kultūros globos tarybos nariais Dalia Urbanavičiene, Nijole Balčiūniene, Jonu Rudzinsku rezultatus ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvas, susijusias su etninės kultūros srities finansavimo klausimais.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė Ina Pukelytė, etnologė Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir paveldosaugininkė Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos