PagrindinisNaujienos

Naujienos

Dėl Tolygios kultūrinės raidos modelio įgyvendinimo

2018 m. liepos 30 d.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai patvirtinus Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį ir viešojoje erdvėje pasigirdus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų projektų vykdytojų nuogąstavimams dėl jo įgyvendinimo planuojant projektines veiklas, siekiame patikslinti modelio įgyvendinimo tvarką bei santykį su kitomis Lietuvos kultūros tarybos administruojamomis programomis ir kultūros ir meno sritimis.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybėse registruotos organizacijos, nepriklausomai nuo to, kurioje šalies vietoje vykdo savo veiklas (t.y. tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose), paraiškas galės teikti tiek į programas (išskyrus kelias išimtis, įskaitant programą „Tolygi kultūrinė raida“), tiek į kultūros ir meno sritis. Akcentuojame, kad naujos programos „Tolygi kultūrinė raida“ inicijavimas perskirsto teikiamų paraiškų srautus didžiojoje dalyje organizuojamų konkursų; tuo pat metu, Tolygios kultūrinės raidos modelis siekia kurti palankesnes sąlygas regioninėms, vietos bendruomenių iniciatyvoms.

Į programą „Tolygi kultūrinė raida“ paraiškas galės teikti projektų vykdytojai iš visos Lietuvos, išskyrus Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybes. Šalia „Tolygios kultūrinės raidos“ programos, regionų projektų vykdytojai, kaip ir anksčiau, be jokių apribojimų galės teikti paraiškas į kultūros ir meno sričių konkursus (taip pat į išimtimis numatytus tam tikrų kultūros programų konkursus – galutinis sąrašas bus patvirtintas kartu su atnaujintos redakcijos Projektų teikimo gairėmis).

 

Dėl Regioninių kultūros tarybų sudarymo eigos

Įgyvendinant Tolygios kultūrinės raidos modelį, LKT organizavo pirmąjį rinkimų į Regionines kultūros tarybas etapą.

Iš viso gautos 72 pretendentų paraiškos, o rinkimuose aktyviausiai dalyvavo kultūros ir meno bendruomenės Utenos, Panevėžio, Telšių ir Kauno apskrityse. Dėl šio etapo pretendentų atrankos į Regionines kultūros tarybas LKT planuoja spręsti artimiausiame Tarybos posėdyje, kuris numatomas rugpjūčio 6-7 d..

Taip pat svarbu paminėti, jog, atsižvelgiant į bendrą bendruomenių aktyvumą, atostoginį laikotarpį bei pirmojo etapo atrankos rezultatus, pakartotinius rinkimus į tam tikrų savivaldybių vietas Regioninėse kultūros tarybose LKT planuoja skelbti rugpjūčio 20 d. Daugiau informacijos apie šį etapą bus paskelbta kiek vėliau.

Liepos 20 d. vykusio posėdžio metu LKT taip pat delegavo po vieną narį į kiekvieną iš 10 Regioninių kultūros tarybų:

Kaip ir numato Tolygios kultūrinės raidos modelis, LKT nariai Regioninės kultūros tarybose teiks rekomendacijas, metodines konsultacijas, nuo kitų metų prisidės prie Regioninių kultūros planų rengimo, tačiau balsavimuose dėl konkrečių projektų dalyvauti negalės.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos