PagrindinisNaujienos

Naujienos

Priimti sprendimai dėl Strateginių finansavimo programų atrankos konkursų

2018 m. rugsėjo 4 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT), atsižvelgusi į ekspertų rekomendacijas, atrinko 18 tarptautinių renginių ir 20 kultūros organizacijų, užsitikrinusių strateginį finansavimą ateinančius trejus metus.

Šias atrankas LKT organizavo pirmą kartą.

„Lietuvos kultūros tarybos pradedamas taikyti strateginio finansavimo instrumentas ne tik užtikrins kultūros ir meno lauke veikiančių organizacijų ir aukščiausio meninio ir kultūrinio lygio tarptautinių renginių finansinį-administracinį stabilumą, bet, greta, įpareigos juos dar labiau atsiverti visuomenei pristatant savuosius sumanymus bei įtraukiant bendruomenių narius į kultūros procesus. Pasibaigus atrankos etapui puikiai suprantame, jog dar didesni iššūkiai LKT laukia ateityje – būtent, sukurti bendradarbiavimo įrankius ir platformą, kurioje ši valstybės investicija ir suteiktas pasitikėjimas įgalintų organizacijas bei renginių vadovus pasiekti užsibrėžtus tikslus,“ – atrankos rezultatus komentuoja LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Tarp 18 atrinktų tarptautinių renginių pateko savo veiklas teatro, tarpdisciplininio meno, muzikos, cirko, šokio, fotografijos, literatūros ir etninės kultūros srityse vykdančios iniciatyvos. Kaip ir buvo akcentuojama Tarptautinių renginių atrankos tvarkos apraše, šie renginiai pasižymi ne tik išskirtine pristatomos meninės ir kultūrinės veiklos kokybe, jos tarptautiškumu, tačiau kartu didelį dėmesį skiria visuomenės edukacijai, auditorijų plėtrai bei savo veiklos sklaidai visuomenėje.

Pateiktas paraiškas vertino 5 Lietuvos ir 5 užsienio kultūros ir meno ekspertai:

20 atrinktų kultūros organizacijų savo programose numato architektūros, tarpdisciplininio meno, cirko, muzikos, šokio, teatro, operos, kultūros paveldo, muziejų, etninės kultūros, literatūros ir dizaino sričių plėtrą, taip pat edukacijos, informacijos sklaidos, kūrybinių industrijų iniciatyvas.

Kultūros organizacijų atrankos konkursui pateiktas 50 paraiškų vertino ir Tarybai rekomendacijas teikė:

Kaip ir buvo skelbta anksčiau, šio konkurso metu atrinktos kultūros organizacijos savo veiklai finansuoti KRF lėšomis paraiškų į kitų programų ir (ar) sričių konkursus teikti negalės (su Projektų teikimo gairėse numatytomis išimtimis).

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, architektas Rolandas Palekas, teatrologė dr. Ina Pukelytė, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas ir paveldosaugininkė dr. Ingrida Veliutė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos