PagrindinisNaujienos

Naujienos

D. Urbanavičienė išrinkta į Tarptautinės menų tarybų federacijos valdybą

2019 m. kovo 15 d.

Kvala Lumpūre, Malaizijoje, vykusiame Tarptautinės menų tarybų federacijos (https://ifacca.org/en/) 8-ajame pasauliniame susitikime į šios organizacijos valdybą buvo išrinkta Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Tarptautinė menų tarybų federacija vienija institucijas iš daugiau nei 80 valstybių, o D. Urbanavičienė yra pirmoji valdybos narė iš Rytų Europos šalyse veikiančios kultūros tarybos.

„Visų pirma, tai ne tik didžiulė garbė ir atsakomybė, bet, kartu, ir dar vienas patvirtinimas, kad kultūros ir meno pasaulyje esame atpažįstami, o mūsų patirtys – vertinamos. Tarptautinė menų tarybų federacija yra pagrindinė žinių ir įgūdžių keitimosi platforma kultūros vystymo ir finansavimo srityje, o jos veikla juntama visose kontinentuose tarp šios srities profesionalų.

Pagrindinės federacijos diskusijų kryptys – link kultūros prieinamumo, jos atvirumo. Būtent kultūros srityje veikiančios organizacijos pirmosios geba reaguoti į visuomenėje kylančius iššūkius, tokius kaip socialinė atskirtis, pasaulinė migracija ar klimato kaita, bei siūlyti šiems iššūkiams naujus ir inovatyvius sprendimo būdus.“, - sakė D. Urbanavičienė.

2017 m. Daina Urbanavičienė pradėjo savo antrą kadenciją Lietuvos kultūros tarybos pirmininkės pareigose. 2018 m. jai suteiktas Vilniaus miesto apdovanojimas – Šv. Kristoforo statulėlė (už viešųjų miesto renginių – Gatvės muzikos diena, Kultūros naktis ir kiti – inicijavimą ir organizavimą). Nuo 2019 m. D. Urbanavičienė yra ir Vilniaus dailės akademijos Tarybos pirmininkė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos