PagrindinisNaujienos

Naujienos

Baltijos kultūros fondas paskelbė pirmuosius finansavimo rezultatus

2019 m. liepos 9 d.

Estijos kultūros rėmimo fondo koordinuojamas Baltijos kultūros fondas Baltijos šalių jungtiniams kultūros projektams paskirstė 400 000 eurų: bus finansuojami 9 projektai vaizduojamųjų, muzikos ir scenos menų srityse.  

Kaip teigia projektus vertinusio tarptautinio ekspertų komiteto pirmininkas Ragnar Siil, susidomėjimas Baltijos kultūros fondo finansavimu buvo didesnis nei tikėtasi, tačiau, nepaisant aukšto projektų meninio lygio, buvo neįmanoma skirti finansavimo jiems visiems. „Tarp 33 konkursui pateiktų projektų buvo labai stiprių, kruopščiai apgalvotų ir tvarių pasiūlymų, turinčių potencialą užtikrinti didesnį tarptautinį matomumą ir per kultūrą stiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos poziciją pasaulio kultūros žemėlapyje. Tarptautiniu mastu pripažintose ar net ikoninėse vietose, tokiose kaip Berlyno Volksbühne ar gerai žinomuose festivaliuose, tokiuose kaip Niujorko „Performa“ vyksiantys kultūros renginiai išryškins Baltijos šalių kultūros įvairovę ir savitumą,“ sakė R. Siil.

Fondo biudžetą sudarė 300 000 eurų, prie kurio kiekviena Baltijos valstybė prisidėjo 100 000 eurų įnašu. Iš šios sumos parama skirta šešiems projektams. Be to, Šiaurės ministrų taryba skyrė dar 100 000 eurų kultūros renginiams, vyksiantiems Šiaurės šalyse. Ši suma paskirstyta trims projektams.

60 000 eurų skirta Estijos šiuolaikinio meno plėtros centrui, kuris kartu su Latvijos šiuolaikinio meno centru ir Lietuvos tarpdisciplininiu edukacijos, rezidencijų ir parodų centru „Rupert“ organizuos Baltijos šalių šiuolaikinio meno pristatymą Niujorko meno festivalyje „Performa“.

Baltijos šalių šiuolaikinio meno pristatymo projektui „From Roots to Routes“, kuris bus įgyvendinamas 2020 m. Marselyje vyksiančioje meno bienalėje „Manifesta 13“, skirta 50 000 eurų finansavimas. Projektą įgyvendina „BAL“ biuras iš Estijos, „Blind Carbon Copy“ iš Latvijos ir „Bendri reikalai“ iš Lietuvos. 

50 000 eurų finansavimas skirtas ir jungtiniam scenos menų projektui „Baltic Transfer“, kuriame dalyvauja Lietuvos valstybinis jaunimo teatras, Latvijos naujojo teatro institutas ir „Vaba Lava“ iš Estijos, pristatysiantys naujus spektaklius tokiuose pripažintuose teatruose kaip TR Warzsawa Varšuvoje ir Volksbühne Berlyne.

Gavę 55 000 eurų, Estijos nepriklausomo šokio asociacija, Lietuvos šokio informacijos centras ir Latvijos šokio informacijos centras, pristatys Baltijos šalių šokio meną mugėse Tanzmesse Vokietijoje ir CINARS Kanadoje.

Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademija, Estijos muzikos ir teatro akademija bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija suteiks galimybę 12 muziką studijuojančių studentų iš Baltijos šalių baigti studijas Karajano akademijoje ir dalyvauti pasaulinio garso Berlyno filharmonijoje (Berliner Philharmonie) vyksiančiame koncerte 2021 m. gegužės mėnesį. Šios iniciatyvos įgyvendinimui skirta 30 000 eurų.    

„Kim?“ šiuolaikinio meno centrui, Talino meno galerijai ir Vilniaus Šiuolaikinio meno centrui skirta 55 000 eurų pristatyti šiuolaikinį Baltijos šalių meną kino festivalyje „Kino International“ Berlyne.   

Gavus 50 000 eurų finansavimą Lietuvos muzikos informacijos centras kartu su „Music Estonia“ ir Latvijos muzikos informacijos centru paruoš bendrą Baltijos šalių stendą Pasaulio muzikos mugėje „WOMEX 2019“ Tamperėje.

Jungtiniam Latvijos šiuolaikinio meno centro, Narvos meno rezidencijos ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos projektui, skirtam pristatyti Baltijos šalių šiuolaikinį meną Helsinkyje vyksiančiame tarptautiniame meno festivalyje „Today is Our Tomorrow“ skirti 25 000 eurų.

Lietuvos kompozitorių sąjungai, Latvijos kompozitorių sąjungai ir Estijos kompozitorių sąjungai skirti 25 000 eurų organizuoti Baltijos šalių šiuolaikinės muzikos pristatymus Švedijoje ir Islandijoje.

2018 m. įsteigto Baltijos kultūros fondo tikslas – skatinti Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą ir stiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos kultūros tarptautiškumą per bendrus kultūros projektus ir renginius. Lėšos projektams skiriamos kasmet, o kitas paraiškų pateikimo terminas – 2020 m. vasario 20 d.

Baltijos kultūros fondas skiria ypatingą dėmesį naujiems ir vienkartiniams kultūros renginiams, tokiems kaip koncertai, parodos, festivaliai, spektakliai, rengiami už Baltijos šalių ribų, o taip pat tarptautiniams į Baltijos šalis orientuotiems kultūros tarptautiškumą skatinantiems pristatymams bei forumams.

Rotaciniu principu Fondą valdo nacionaliniai Estijos bei Latvijos kultūros rėmimo fondai ir Lietuvos kultūros taryba, keisdamosi kas trejus metus; Estijos kultūros rėmimo fondas yra pirmasis, koordinuojantis Fondo veiklą iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Projektų paraiškas vertina tarptautinis ekspertų komitetas, sudarytas iš šešių narių, atstovaujančių skirtingas kultūros sritis ir paskirtų trejų metų laikotarpiui. Kiekvienai šaliai atstovauja du komiteto nariai, kuriuos skiria Fondą administruojančių nacionalinių kultūros rėmimo fondų valdymo tarybos.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos