PagrindinisNaujienos

Naujienos

Patvirtintos regionų kvotos

2019 m. lapkričio 12 d.

Dar 2019 m. rugpjūtį Regioninėms kultūros taryboms (RKT) patvirtinus savųjų regionų Tolygios kultūrinės raidos prioritetus, Lietuvos kultūros taryba (LKT), toliau įgyvendinama Tolygios kultūrinės raidos modelį, patvirtino Tolygios kultūrinės raidos programos finansinės kvotos dalis:

Kvotos nustatytos vadovaujantis Kvotų apskritims nustatymo tvarkos aprašu, kuriame pagrindiniais rodikliais, lemiančiais skiriamą lėšų dalį, įvardinti finansinis apskrities kultūros ir meno projektų poreikis 2020 metų pirmajam etapui ir savivaldybių, sudarančių tam tikrą apskritį, skirtas prisidėjimas prie 2019 m. įgyvendinamų Tolygios kultūrinės raidos programos projektų. Dalį kvotos taip pat lėmė socialinio klimato apskrityje (vidaus migracija, nedarbo lygis, visuomenės dalis, esanti socialinėje rizikoje, nusikalstamumo lygis ir kt.) indeksas.

„Džiaugiamės, jog savivaldybės atsiliepė į mūsų kvietimą prisidėti prie Tolygios kultūrinės raidos regionuose įgyvendinimo – 2019 m. šiems projektams jos kartu skyrė daugiau nei 1 mln. eurų, tad iš viso į vietos kultūros ir meno iniciatyvas regionuose buvo investuota daugiau nei 4 mln. eurų. Kitais metais kiekviename regione vyks kultūros ir meno projektai, parengti pagal jau patvirtintus individualius Tolygios kultūrinės raidos prioritetus – tikimės dar aktyvesnio vietinių kultūros tarybų ir kitų kultūros srityje veikiančių organizacijų bei kūrėjų bendradarbiavimo ne tik rengiant ar vertinant projektų paraiškas, bet, kartu, komunikuojant pagrindinius modelio tikslus ir į šias veiklas įtraukiant kuo platesnes auditorijas“, – komentavo LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Iš viso Tolygios kultūrinės raidos modelio įgyvendinimui 2020 m. skirta 3 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

RKT yra dešimt teritoriniu Lietuvos apskričių̨ pagrindu veikiančių̨ kolegialių patariamųjų̨ organų, atliekančių̨ apskričių̨ meno ir kultūros ekspertų bei konsultantų funkcijas. RKT sudaro vietos kultūros ir meno bendruomenės ir apskričių savivaldybių deleguoti atstovai. Kiekvienai RKT taip pat priklauso po vieną Lietuvos kultūros tarybos narį (išskyrus pirmininkę).« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos