PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiamas kultūros ir meno sričių bei kultūros organizacijų finansavimas

2019 m. gruodžio 27 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) informuoja, jog, atsižvelgiant į ekspertų darbo grupių suformuotas rekomendacijas, priimti sprendimai dėl pirmojo 2020 m. kultūros ir meno sričių finansavimo etapo.

Iš viso šiame etape buvo paskirstyta daugiau nei 3,3 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

Kultūros ir meno srityse finansavimas skiriamas aukščiausio lygio profesionalios kūrybos ir jos sklaidos projektams, leidybos, kritinės ir analitinės refleksijos, tinklaveikos, mobilumo, koprodukcijos ir informacijos kaupimo bei jos sklaidos iniciatyvoms, kurios planuojamos vykdyti tiek visoje Lietuvoje, tiek užsienyje.

Finansavimas taip pat paskirstytas ir dvidešimčiai kultūros organizacijų, gaunančių strateginį LKT finansavimą.

Dar 2018 m. strateginį finansavimą užsitikrinusios organizacijos ir toliau vykdys labai plačios apimties veiklas, atliepiančias ir LKT strategines kryptis: savo iniciatyvomis bei programomis jos prisideda prie kultūrinės įvairovės cirkuliacijos (rengiamos parodos, festivaliai, prodiusuojami kūriniai ir t.t.), kultūros edukacijos procesų (vykdomos tiek specifinės-profesinės, tiek bendrosios edukacinės programos visoje Lietuvoje) bei kultūros ir meno produktų bei paslaugų prieinamumo užtikrinimo (į veiklas įtraukiami savanoriai, dirbama su skirtingomis – tuo tarpu ir ekonominę, socialinę ar kultūrinę atskirtį patiriančiomis – auditorijomis).

Šioms organizacijoms paskirstyti 2,2 mln. eurų.

Finansuotų projektų vykdytojams primename, jog dalinio finansavimo sutartys bus pradedamos pasirašinėti nuo sausio 15 dienos. Verta atkreipti dėmesį, kad LKT sprendimas skirti mažesnį dalinį finansavimą nei prašoma, neturėtų automatiškai paveikti paraiškoje numatytos projekto apimties ar sumažinti įgyvendinamų veiklų ar dalyvių skaičiaus – įgyvendinamo projekto apimties ar turinio pokyčius poreikius iš anksto derinkite su atitinkamos srities ar programos kuratoriumi. Be to, visoje projekto reklaminėje ir informacinėje medžiagoje būtina nurodyti, kad projektą finansuoja LKT.

Paraiškos į antrąjį 2020 m. kultūros ir meno projektų finansavimo konkurso etapą bus priimamos nuo vasario mėnesio.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, menotyrininkė dr. Vaidutė Ščiglienė. architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas ir aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos