PagrindinisNaujienos

Naujienos

Primename: rytoj bus priimami prašymai dėl vienkartinių kompensacinių išmokų kūrėjams

2020 m. gegužės 27 d.

Primename, kad rytoj, gegužės 28 d. nuo 10.00 val. Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje bus priimami prašymai skirti vienkartines kompensacines išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams. Šiomis išmokomis iš dalies kompensuojami muzikos, scenos menų ir kino kūrėjų patirti pajamų praradimai dėl koronaviruso (Covid-19) plitimo ir šalyje paskelbto karantino.

Iš viso kartu su autorių teises ginančiomis agentūromis ir Kultūros ministerija parengtai programai skirta 750 tūkst. eurų. Tai Lietuvos kultūros tarybos administruojama lėšų gautų iš tuščios laikmenos atlygio dalis. Pirmuoju etapu 696 savarankiškai dirbantiems kūrėjams buvo paskirstyti kiek daugiau nei 655 tūkst. eurų. Likusi programos lėšų dalis – 94 tūkst. eurų bus paskirstyta šiuo etapu. 

Kas gali teikti prašymus? 

Fiziniai asmenys, vykdantys Lietuvoje registruotą individualią veiklą pagal pažymą, su bent vienu iš šių Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodomų kodų:

59.11 Kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamyba

90.01 Scenos pastatymų veikla

90.03 Meninė kūryba

! SVARBU! Veikla turi būti įregistruota ne vėliau kaip 2019 m. liepos 1 d. ir vykdyta ne trumpiau kaip iki 2020 m. kovo 16 d.

Kas negali teikti prašymų?

Prašymo negali teikti fiziniai asmenys, kuriems skirta kūrybinės prastovos išmoka arba Lietuvos kultūros tarybos stipendija pirmajame 2020 m. individualių stipendijų konkurse. Taip pat asmenys, kurių individualios veiklos pažyma registruota vėliau nei 2019 m. liepos 1 d. ir/ar vykdyta trumpiau nei iki 2020 m. kovo 16 d. ir/ar neatitinka Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus kodų 59.11, 90.01 arba 90.03. 

Kur galima pateikti prašymą?

www.ltkt.lt –> Stipendijos –> Konkursai

Kokius duomenis reikia pateikti?

Prašymui pateikti būtina nurodyti asmens ir kontaktinius duomenis, vykdomos veiklos kodą(-us), visą prarastų pajamų sumą. 

Kokius dokumentus būtina turėti?

Lietuvoje ne vėliau kaip 2019 m. liepos 1 d. registruotą ir ne trumpiau kaip iki 2020 m. kovo 16 d. vykdytos individualios veiklos pažymą (EVRK kodai 59.11, 90.01 arba 90.03). 

Raštiškus įrodymus, patvirtinančius nurodytą prarastų pajamų dydį. 

Administracinę prašymų patikrą Lietuvos kultūros taryba vykdo kartu su Valstybine mokesčių inspekcija. Lietuvos kultūros taryba pasilieka teisę tikrinti, ar asmuo gali įrodymais pagrįsti prašyme nurodomą prarastų pajamų sumą.

Kokios išmokos galima tikėtis?

Išmokos kūrėjams paskirstomos proporcingai, atsižvelgiant į jų pajamų praradimų dydžius: po 600 eurų (39 proc. programai skirtų lėšų), 1200 eurų (29 proc. programai skirtų lėšų) arba 1800 eurų (32 proc. skirtų lėšų). Toks sprendimas priimtas kultūros ministro vadovaujamos darbo grupės siūlymu po konsultacijų su autorių teisių gynimo asociacijų atstovais.

Iki kada bus priimami prašymai?

Išmokos skiriamos prašymų pateikimo pirmumo tvarka tol, kol nebus paskirtos visos šiai programai įgyvendinti numatytos lėšos. Tad prašymai bus priimami tol kol bus pasiekta po pirmojo prašymų priėmimo etapo likusi šios programos lėšų suma – 96 tūkst. eurų. Tikimasi, kad lėšos bus paskirstytos maždaug 100 savarankiškai dirbančių kūrėjų. 

Ar gavus išmoką vis dar galima kreiptis dėl individiualios stipendijos?

Taip, gauvusieji vienkartines kompensacines išmoka gali dalyvauti antrajame ir trečiajame 2020 m. individualių stipendijų konkurse. Trečiasis individualių stipendijų konkursas prasidės jau gegužės 29 d. 

Visas programos sąlygas rasite ČIA. « Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos