PagrindinisNaujienos

Naujienos

Skelbiamas trečiasis individualių stipendijų konkursas

2020 m. gegužės 29 d.

Lietuvos kultūros taryba skelbia jau trečiąjį šiais metais individualių valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams konkursą. Individualios stipendijos, skiriamos individualiai kultūros ar meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti ir jai palaikyti. Šiam stipendijų konkursui skirta 1,1 mln. eurų. Paraiškų laukiama iki birželio 12 d. (imtinai). 

Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos ir tebesitęsiančio karantino padiktuotus apribojimus, paraiškas individualioms stipendijoms šiame konkurse galima pateikti TIK elektroniniu būdu, Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje www.ltkt.lt. Lietuvos kultūros taryba tikisi, kad šis palengvinimas bus naudingas ir parankus kultūros bendruomenei. 

„Suprantame kokioje sudėtingoje situacijoje šiuo metu yra atsidūrusi kultūros bendruomenė, kiekvienas jos narys, todėl dedame visas pastangas, siekdami palengvinti administracinius procesus, kiek įmanoma mažindami biurokratijos. Tikimės, kad paprastenė paraiškų pateikimo tvarka leis kultūros ir meno kūrėjams paprasčiau pasinaudoti siūlomais jų veiklų finansavimo įrankiais. Be to, kelis kartus padidintas finansavimas individualiems kūrėjams turėtų prisidėti prie kultūros bendruomenės atsigavimo procesų.“, – teigia Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė. 

Iki birželio 8 d. Lietuvos kultūros taryba planuoja paskelbti antrojo šių metų individualių stipendijų konkurso, kurio metu kultūros ir meno kūrėjams bus paskirstyta 1,6 mln. eurų, rezultatus. Iš viso šiais metais stipendijoms ir tiesioginėms išmokoms kūrėjams Lietuvos kultūros taryba paskirstys 4,7 mln. eurų, ir tai yra tris kartus daugiau nei praėjusiais metais. 

Kas gali teikti paraiškas?

Teikti paraiškas individualioms stipendijoms gauti gali pilnamečiai meno ar kultūros kūrėjai, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai bei kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų šalių piliečiai, kurių veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

Konkurse gali dalyvauti ir pirmojo 2020 m. konkurso stipendininkai, jei iki paraiškos pateikimo dienos jau yra įvykdę numatytas veiklas ir pateikę ataskaitą Lietuvos kultūros tarybai. 

Konkurse taip pat gali dalyvauti ir gavusieji vienkartines Lietuvos kultūros tarybos išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams. 

Kas negali teikti prašymų?

Už anksčiau gautas stipendijas Lietuvos kultūros tarybai neatsiskaitę kultūros ir meno kūrėjai. 

Kokiam laikotarpiui skiriama stipendija?

Individuali stipendija bus skiriama 3 mėnesiams – rugpjūčiui, rugsėjui, spaliui. Mėnesinės išmokos suma – 600 eurų. Stipendija bus išmokama vienu kartu, ją paskyrus rugpjūčio pradžioje. 

Kaip pateikti paraišką?

Paraiškas galima pateikti TIK Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje 

www.ltkt.lt –> Stipendijos –> Konkursai

Prieš pateikiant paraišką

Atidžiai perskaitykite Stipendijų kultūros ar meno kūrėjams tvarkos aprašą.

Rekomenduojama paraiškos turinį pasirengti iš anksto, atskirame dokumente, ir paraiškos formą pildyti jau parengtais atsakymais, juos kopijuojant.

Kokius dokumentus būtina pridėti?

- Gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymą

- Ankstesnės kūrybinės veiklos rezultatus pristatanti medžiagą (tekstai, foto ir video dokumentacija ir kt., ne daugiau kaip 5 lapai)

- Studijų baigimą (jeigu asmuo yra baigęs studijas) patvirtinančių dokumentų kopijos. 

Galima pridėti ir kitus dokumentus (jų kopijas), kurie pagrindžia paraiškoje nurodytą informaciją.

Kokiais vertinimo kriterijais remiasi Lietuvos kultūros tarybos ekspertai?

– Veiklos, kuriai prašoma skirti stipendiją, meninė ir kultūrinė vertė, idėjos tikslingumas, aktualumas, rezultatai ir numatoma sklaida (0-50 balai)

– Ankstesnės kūrybinės veiklos meninė ir kultūrinė vertė, aktualumas, sklaida (0-30 balai).

Prioritetas skiriamas jauniesiems kultūros ar meno kūrėjams, taip pat tiems, kas paraiškose nurodytai veiklai vykdyti nėra gavę valstybių, savivaldybių ar kitų finansinių šaltinių lėšų, anksčiau negavusiems stipendijų bei kūrėjams, kurių paraiškose nurodyta veikla turi išplėtotas sklaidos galimybes.

Iki kada bus priimami prašymai?

Paraiškos bus priimamos iki 2020 m. birželio 12 d. 24:00. 

Visas programos sąlygas rasite ČIA. 



« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos