PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtas finansavimas etninės kultūros projektams ir atminties institucijų kultūros ir meno sklaidai

2020 m. birželio 2 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė finansavimą etninės kultūros projektams ir atminties institucijų (muziejų, bibliotekų, archyvų) kultūros ir meno sklaidai. 48 finansuotiems projektams iš viso paskirstyta kiek daugiau nei 323 tūkst. eurų. 

26 finansuotiems etninės kultūros projektams paskirstyta kiek daugiau nei 143 tūkst. eurų. Finansavimas skirtas įvairių žanrų projektams: filmų sukūrimui, knygų, katalogų ir kompaktinių plokštelių leidybai, šventėms, 2 festivaliams, koncertams, paskaitoms (taip pat ir nuotolinėms), stovykloms, edukacijai. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, tokia žanrų įvairovė įrodo, kaip įvairiai ir šiuolaikiškai galima pristatyti etninę kultūrą.

Taip pat finansuoti 22 atminties institucijų projektai, skirti kultūros ir meno sklaidai, jiems paskirstyta 180 tūkst. eurų. Pasak Lietuvos kultūros tarybos ekspertų, visuose finansuotuose projektuose, plėtojamos iki šiol mažai nagrinėtos temos. Lietuvos muziejai, bibliotekos ir archyvai daugiausia rengs parodas, taip pat Lietuvos rašytojų įamžinimo aptarimui ir moterų kūrybai skirtus vakarus, numatomas ir ekslibrisų konkursas, planuojami 5 leidiniai. Regionuose veikiančios atminties institucijos daugiausia dėmesio skirs senųjų istorinių šaltinių apie savo kraštą ištyrimui ir publikavimui, o sostinėje, bendradarbiaujant su partneriais Ukrainoje ir Italijoje planuojama surengti plačios aprėpties parodas. 

Antrojo 2020 m. kultūros ir meno projektų finansavimo etapo rezultatus Lietuvos kultūros taryba planuoja paskelbti iki birželio vidurio.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, menotyrininkė dr. Vaidutė Ščiglienė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas ir aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos