PagrindinisNaujienos

Naujienos

Paskirtos stipendijos 756 kultūros ir meno kūrėjams

2020 m. birželio 5 d.

Lietuvos kultūros taryba paskyrė 756 trijų mėnesių stipendijas kultūros ir meno kūrėjams. Įvairių sričių meno kūrėjams, tyrėjams, vadybininkams, bibliotekų, muziejų, kultūros paveldo specialistams paskirstyta 1,36 mln. eurų. 

Iš viso antrajam šių metų individualių stipendijų konkursui buvo pateikta 990 paraiškų. Aktyviausiai paraiškas teikė didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantys kultūros ir meno kūrėjai – beveik 81 proc. visų paraiškų (797) buvo pateikta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybių ir tik šiek tiek daugiau nei 16 proc. (159) iš kitų Lietuvos savivaldybių, be to apie 3 proc. (28) pareiškėjų – iš užsienio. Daugiausia paraiškų pateikė dailės (180), muzikos (168), tarpdisciplininio meno (153), literatūros (130) ir teatro (129) atstovai. 

Finansavimas paskirtas architektūros (16), bibliotekų (2), cirko (10), dizaino (43), dailės (120), etninės kultūros ir tautodailės (19), fotografijos (36), kultūros paveldo (21), literatūros (109), muziejų (4), muzikos (133), šokio (28), teatro (115), tarpdisciplininio meno (100) kūrėjams. Daugiausia finansuotas naujų meno kūrinių sukūrimas bei kita kūrybinė veikla – pasirengimas didesnės apimties ir bendradarbiavimo projektams. Kiekvienam stipendininkui netrukus bus išmokėta 1800 eurų stipendija, skirta paraiškoje nurodytoms kūrybinėms veikloms birželio–rugpjūčio mėnesiais. 

Šiuo metu vyksta trečiasis 2020 m. valstybės stipendijų kultūros ir mano kūrėjams konkursas. Paraiškų laukiama iki birželio 12 d. (imtinai). Konkurse gali dalyvauti visi kultūros ir meno kūrėjai, kuriems nebuvo skirta stipendiją antrąjame stipendijų konkurse, tai yra: 2020 m. dar neteikusieji paraiškos stipendijai, teikusieji paraiškas, tačiau negavusieji stipendijos antrąjame konkurse, taip pat pirmojo 2020 m. konkurso stipendininkai (jei iki paraiškos pateikimo dienos jau yra įvykdę numatytas veiklas ir pateikę ataskaitą Lietuvos kultūros tarybai) bei gavusieji vienkartines Lietuvos kultūros tarybos išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams. Trečiajame stipendijų konkurse paskirtos stipendijos bus skiriamos rugpjūčio–spalio mėnesiams (imtinai) ir išmokama vienu kartu rugpjūčio pradžioje. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos ir tebesitęsiančio karantino padiktuotus apribojimus, paraiškas individualioms stipendijoms šiame konkurse galima pateikti TIK elektroniniu būdu, Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje www.ltkt.lt. Lietuvos kultūros taryba tikisi, kad šis palengvinimas bus naudingas ir parankus kultūros bendruomenei.

Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, menotyrininkė dr. Vaidutė Ščiglienė, architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas ir aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaPranešėjų apsaugaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos