PagrindinisNaujienos

Naujienos

Dėl sutarčių vykdymo įsipareigojimų

2020 m. rugpjūčio 5 d.
Dėl sutarčių vykdymo įsipareigojimų

Lietuvos kultūros taryba norėtų užtikrinti, kad tęsiantis valstybėje paskelbtai ekstremaliai situacijai ir toliau laikosi pozicijos, kad koronaviruso (COVID-19) plitimas ir su tuo susijusios aplinkybės, dėl kurių įstaigos, organizacijos, taip pat individualių ir edukacinių stipendijų gavėjai turėjo keisti veiklos planus, gali būti laikomos force majeure (nenugalima jėga), dėl kurių gali būti peržiūrimi sutarčių vykdymo įsipareigojimai.

Tai reiškia, jog Lietuvos kultūros taryba nereikalaus grąžinti dėl aplinkybių, susijusių su koronaviruso (COVID-19) plitimu atšauktų ar pakitusios apimties veiklų įgyvendinimui jau panaudotų lėšų.

Tačiau norėtume atkreipti dėmesį, kad projektų vykdytojai ir stipendininkai turėtų aktyviai sekti nuolat kintančią epidemiologinę situaciją ir savo veiklas planuoti pagal naujausias rekomendacijas. Tai ypač aktualu tarptautinių projektų ar užsienyje suplanuotų veiklų vykdytojams.  

Jeigu, vertinant projekto ar įgyvendinamų veiklų pobūdį, matote galimybę projekto pabaigos terminą nukelti, tą galite padaryti įprastu būdu – nurodant nukėlimo priežastis bei informuojant Lietuvos kultūros tarybą raštu.

Apie jau pasibaigusių veiklų įgyvendinimą, kaip ir iki šiol, praneškite užpildydami projekto įvykdymo rezultatų bei finansines ataskaitos formas, kuriose prašome nurodyti tiek visas patirtas išlaidas, tiek įgyvendintų veiklų apimtis (kartu nurodant visus pasikeitimus, įvykusius dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo). Tokia pat tvarka galioja ir Lietuvos kultūros tarybos finansuotiems, bet dėl ekstremalios situacijos atšauktiems projektams ar jų veikloms. Veiklų įgyvendinimo ir išlaidų pateisinimo aplinkybės kaip įprasta, bus vertinamos individualiai. 

Lietuvos kultūros taryba atidžiai stebi situaciją ir, pasikeitus aplinkybėms, pateiks atnaujintą informaciją, susijusią su kultūros ir meno projektų įgyvendinimu. 

Dėl projektų ar stipendijų veiklų įgyvendinimo, kaip ir visuomet, konsultuoja ir į Jums kylančius klausimus atsakys: LKT sričių ir programų kuratoriai.

Aktuali informacija apie koronavirusą (COVID-19)

Dėkojame už bendradarbiavimą.« Atgal
Struktūra ir kontaktaiAsmens duomenų apsaugaTeisinė informacijaVeiklos sritysKorupcijos prevencijaAdministracinė informacijaPaslaugosNuorodos